16.11.24

Прибутки портів Одещини: у кого зростають, у кого падають

Українські морські порти демонструють різні фінансові результати за підсумками трьох кварталів 2024 року: "Південний" і "Чорноморськ" нарощують прибутки, тоді як дунайські - скорочують обсяги.

Про це пише Придунав'я-онлайн.

За даними аналітиків, порт "Південний" значно покращив свої показники, збільшивши виторг у понад 11 разів — до 2,34 млрд грн, порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Чистий прибуток склав 921,56 млн грн, тоді як минулого року порт мав збитки в розмірі 314,64 млн грн.

Порт "Чорноморськ" також продемонстрував значний ріст: виторг збільшився втричі — до 1,48 млрд грн, а чистий прибуток зріс у понад 17 разів — до 668,89 млн грн.
Одеський морський торгівельний порт покращив фінансові результати на 13%, досягнувши виторгу у 253 млн грн. Прибуток зріс у 2,5 раза — до 135,74 млн грн.

Натомість дунайські порти зафіксували спад. Порт Ізмаїл зменшив виторг на 35% — до 1,32 млрд грн, а прибуток скоротився вдвічі — до 389,99 млн грн. Порт Рені скоротив виторг у 4,5 раза — до 175 млн грн, а чистий прибуток зменшився у 51 раз, досягнувши лише 10,74 млн грн.

У ДП "Адміністрація морських портів України" повідомили, що одеські морські порти показали значне зростання вантажообігу. З січня по вересень 2024 року через порти пройшло 74 мільйони тонн вантажів. Це значний прогрес порівняно з тим же періодом минулого року, коли було оброблено лише 41,1 мільйона тонн.

Водночас вантажообіг через порти Дунаю у 2023 році став рекордним й склав понад 29 мільйонів тонн.

08.11.24

Новий скандал в Укрнафті: Наглядова рада і її рішення виявилися нелегітимними



Оприлюднений на офіційному веб-сайті ПАТ «УКРНАФТА» звіт Наглядової ради компанії за 2023 виявив той факт, що склад цієї ради не відповідає вимогам Статуту компанії та українського законодавства, що автоматично робить всі її рішення нелегітимними. 

При цьому, ДАСУ, яка перевіряла діяльність компанії, не звернула уваги на ці порушення. Хоча окремі члени Наглядової ради мають сумнівну ділову репутацію і фігурували у декількох кримінальних справах, а пікантності історії додає той факт, що згідно із оприлюдненим звітом, члени ради з листопада 2023 року почали отримувати зарплату понад 340 тисяч гривень на місяць, хоча не мають не це права. 

У підсумку минуло вже два роки з того моменту, як Нелегітимна наглядова рада призначила Корецького директором Укрнафти після примусового вилучення 49,9% акцій для потреб ЗСУ на час війни. З того часу, компанію постійно спіткають корупційні скандали, а такою значною кількістю підозрюваних НАБУ в діючому топ-менеджменті Укрнафти, не може похвалитися жодна державна компанія.

05.11.24

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність"

На пенсії цим "інвалідам" держава щорічно витрачає 14,5 млн гривень і це тільки в одному регіоні 


Ганул
У списку опинилися не тільки прокурори, а навіть й водії прокуратур

Україну добряче трусонув скандал з отриманням фейкових інвалідностей співробітниками прокуратур в усіх регіонах України за допомогою медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Не обійшло явище й Одеську область. Одеський активіст та лідер організації "Вуличний фронт" Дем'ян Ганул опублікував список співробітників прокуратур – "інвалідів" в регіоні.
 
Список Ганул опублікував у своїх соцмережах. В списку 58 прізвищ – причому там не тільки прокурори, але й спеціалісти та навіть водії прокуратур в низці районів Одеської області.
 
До мене потрапив повний список прокурорів-інвалідів Одеської області

31.10.24

Шрі-Ланка вимагає мільярдну компенсацію за трагедію на контейнеровозі X-Press Pearl



Уряд Шрі-Ланки поновлює розслідування катастрофи X-Press Pearl з вимогою мільярдної компенсації.

Шрі-Ланка відновить розслідування катастрофи судна X-Press Pearl, оскільки роботи з ліквідації наслідків трагедії, що сталася три з половиною роки тому, досі тривають. Про це пише Splash.

Нагадаємо, у травні 2021 року контейнеровоз під прапором Сінгапуру, місткістю 2700 TEU, загорівся, що призвело до викиду токсичних речовин, таких як азотна кислота та мікропластикові гранули, в Індійський океан. Забруднення завдало серйозної шкоди узбережжю Шрі-Ланки. Це була наймасштабніша екологічна криза в історії острова.

13.10.24

Фаворит держзакупівель знову виграв мільйонний тендер на ремонт доріг в Одесі



Компанія "Ростдорстрой", яка належить депутату Одеської міської ради, без аукціону отримала черговий підряд з ремонту доріг та тротуарів в Одесі. Їй заплатять понад 16 мільйонів з бюджету.

Про це стало відомо з системи закупівель Prozorro.

Замовником виступило управління дорожнього господарства Одеської міської ради. Відкриті торги з особливостями провели 8 жовтня з єдиним учасником, який зареєструвався в системі, він і став переможцем.

Тож одеське товариство "Ростдорстрой" проведе поточний ремонт проїжджої частини та тротуарів вулиць і доріг комунальної власності. У переліку ділянки 10 вулиць загальною площею 9 тисяч 604 квадратних метрів. Ремонт треба завершити до кінця грудня 2024 року.

За послуги компанія депутата отримає з місцевого бюджету 16 мільйонів 447 тисяч гривень.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Ростдорстрой" наразі значаться депутат Одеської міськради Юрій Шумахер — представник партії "Довіряй ділам", та бізнесмен Євген Коновалов.

08.10.24

Ізмаїльський порт виставив на аукціон 2 портальних крани



Ізмаїльський морський торговельний порт (ІМТП) оголосив аукціон з продажу двох портальних кранів – «Ганц» та «Альбрехт». Початкова вартість лотів становить 692,83 тис. та 829,6 тис. грн відповідно.

Про це журналісти дізналася з оголошень на сайті Prozorro. Sale.

Тип продажу – трираундовий англійський аукціон, тобто на підвищення ціни. Відповідно переможе у ньому той учасник, який запропонує найвищу ставку.

05.10.24

Благодійний фонд Урбанських "Придунав'я" відправив на фронт вже 246 авто!

Олександр Урбанський передає автомобілі військовим
Олександр Урбанський передає автомобілі військовим

На початку жовтня 2024 Благодійний фонд Урбанських "Придунав'я" відправив на фронт ще три авто!

Олександр Урбанський
Олександр Урбанський передає автомобілі військовим

Цього разу це вантажівка військовослужбовцям 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. А також два потужних пікапи, які направились до новоствореного стрілецького батальйону, у складі якого правоохоронці Придунав’я боронять Україну від московитів, повідомляє Ізмаїл-онлайн.


Загалом це вже 246 авто, які брати Урбанські передали нашим мужнім воїнам!


27.09.24

В Іспанії аграрії протестували проти зростаючого імпорту українського зерна

Союз профспілок фермерів і тваринників Unión de Uniones (Іспанія) 25 вересня провів в порту Сантандер акцію протесту проти зростаючого імпорту до країни українського зерна. Як повідомляється на сайті організації, участь у протесті взяли понад 300 аграріїв-членів союзу.

В союзі зазначили, що з 2023 р. обсяги імпорту зернових із України до ЄС значно зросли. Так, лише у 2023 р. до Європи надійшло 8,4 млн тонн українського зерна, а за першу половину 2024 р. — ще 6,5 млн. Понад половину цього імпорту отримала Іспанія. Такі значні надходження, за даними профспілок, призвели до падіння цін на зернові культури власного виробництва на 45% з травня 2022 р.

«Кантабрія — це регіон із великим поголів’ям худоби, тому не можна сидіти склавши руки, поки витрати продовжують зростати. Хоча це безпосередньо не пов’язано зі збільшенням імпорту зерна з України, але все ж таки так є. Ми не хочемо продавати дешеві крупи і купувати дорогі корми», — заявив під час мітингу Луїс Кортес, державний координатор Unión de Uniones.

Однією з ключових вимог протестувальників було введення «певних захисних заходів для деяких чутливих продуктів на рівні ЄС» і застосовування їх відносно імпорту української пшениці та кукурудзи, що ввозяться в Іспанію. Зокрема, мова йде про відновлення імпортних мит на вказані зернові, які свого часу були скасовані.

У разі якщо дане питання не буде врегулювано, в Union de Uniones не виключили проведення більш масштабних акцій протесту з залученням агротехники, які можуть відбутися вже наступної зими.

06.09.24

Європейський Союз оновлює правила в'їзду для громадян України: деталі

Нові правила перетину кордонів країн Шенгенської зони для громадян третіх країн, включно з Україною, набирають чинності з 10 листопада цього року.

Ці зміни пов’язані із запуском нової біометричної автоматизованої системи обліку в’їзду/виїзду (EES), яка забезпечить більш суворий контроль на кордонах та прискорить процес оформлення, пише Ізмаїл-онлайн.

16 серпня 2024 року Європейський Союз офіційно оголосив про дату запуску системи EES, яка зареєструє в’їзд і виїзд осіб на основі біометричних даних, таких як відбитки пальців та фотографії. Нові правила почнуть діяти з 10 листопада 2024 року. Це нововведення стосується громадян третіх країн, включаючи українців, які перетинають шенгенські кордони.

З листопада 2024 року для громадян України, як і для інших громадян третіх країн, діятимуть нові правила в’їзду до Шенгенської зони:

  • Під час кожного перетину кордону необхідно буде пройти біометричну перевірку. Це означає, що кожен мандрівник повинен буде використовувати спеціальні термінали для сканування документів та біометричних даних, включаючи відбитки пальців та фотографію.
  • Нові правила передбачають скасування фізичних дата-штампів у паспортних документах, які раніше ставили при в’їзді та виїзді з країн Шенгенської зони.
Впровадження системи EES має на меті покращити контроль за перетином кордонів та забезпечити більш ефективне управління міграційними потоками. Європейські урядовці вважають, що нові біометричні процедури пришвидшать процес оформлення та зменшать черги на кордонах.

З початку дії системи EES громадянам України потрібно буде адаптуватися до нових процедур під час перетину кордону. Це може вплинути на тривалість часу, потрібного для перетину кордону, однак автоматизація процесів має на меті скоротити цей час у майбутньому. Варто звернути увагу на підготовку до поїздки, зокрема, ознайомитися з новими вимогами та заздалегідь підготувати необхідні документи.

Нові правила в’їзду до Шенгенської зони з листопада 2024 року є важливим кроком у напрямку посилення контролю та спрощення процедур на кордонах. Громадянам України, які планують подорож до ЄС, варто бути готовими до нових вимог і змін, які вони принесуть.

Нагадаємо, EES запроваджують для посилення безпеки кордонів і виявлення мандрівників, які перевищили термін перебування у просторі з 29 європейських держав за візою C (90 днів протягом 180-денного періоду).

05.09.24

У Києві колись була своя "Швейцарія"

Історичне фото "Київської Швейцарії" від 1904 року

120 років тому у Києві була місцевість, яку містяни називали "Київською Швейцарією". Насолодитися її краєвидами можна було тільки в літню пору року під час трамвайних поїздок.

Маршрут трамвая пролягав Реп'яховим Яром та районом нинішнього Подільського узвозу, вже тоді ця місцевість мала назву "Київська Швейцарія" через неймовірні краєвиди, що відкривалися перед містянами. Маршрут проходив через горбисту місцевість на правому березі Києва - звивиста річка, високі пагорби, унікальна природа, круті підйоми та спуски – усе це вражало подорожуючих своєю красою.

Трамвайна лінія на цьому маршруті була споруджена у 1904-1906 роках, вона з’єднувала тодішню Кирилівську площу (зараз це неподалік від стадіону "Спартак") із районом Лук’янівки та проходила через Врубелівський узвіз і вулиці Макарівську, Нагірну, Овруцьку.

По маршруту "Київської Швейцарії" слідували два номери трамваїв – 12 і 18 - тільки у літній період. Через надто круті підйоми та спуски у зимовий період трамваї ішли в об’їзд через частину сучасної вулиці Глибочицької.

02.09.24

“Немає ніяких обох сторін”: президент Сербії заперечив свої зв’язки з Путіним

За словами Вучича, Сербія продовжує свій шлях до вступу в Євросоюз.



Президент Сербії Александар Вучич заперечив свої тісні зв’язки з російським диктатором Володимиром Путіним. За його словами, він не зустрічався та не розмовляв з Путіним щонайменше два з половиною роки після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україні. Про це сербський президент сказав, виступаючи на конференції Globsec у Празі, передає Radio Free Europe.

“Немає ніяких обох сторін. Ми на шляху до ЄС. Так, у нас традиційно дуже добрі зв’язки – і ми цього не приховуємо, і я цього не соромлюся – з Росією; так було завжди між сербами і росіянами”, – заявив Вучич.

Президент Сербії додав, що нещодавно мав “чудову” розмову з очільницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Вучич вважає, що Сербія реалізувала свій порядок денний зростання і реформ “краще, ніж будь-хто інший”.

Раніше у статті Financial Times розповіли, що Сербія налагоджує тісні зв’язки з командою Дональда Трампа, проте водночас намагається дотримуватися середнього курсу в багатополярному світі. У матеріалі зазначають, що навіть, працюючи зі США, Вучич розвиває відносини з Китаєм, а також підтримує зв’язок Сербії з Росією, хоча й переважно через посередників і тримаючи президента РФ Володимира Путіна на відстані

Україна хоче розробляти лазерне наведення, ШІ для рою дронів та дешеві ракети - Мінцифри

Україна хоче залучити виробників зброї до розробки ефективного лазерного наведення, ШІ для рою дронів, власних систем залпового та дешевих ракет.

Про це заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на міжнародній конференції з питань безпеки Globsec Forum у Празі, передає кореспондент Укрінформу.

Він розповів, що українські війська стикаються із такими викликами, як велика кількість техніки та піхоти противника, нестача снарядів, дронів-камікадзе та розвідувальних дронів.

За словами Федорова, у відповідь Збройні сили використовують дешеві FPV-дрони, розвідувальні безпілотники, маленькі системи протиповітряної оборони, а також Україна почала виробляти свої далекобійні безпілотники для ударів вглиб по території РФ.

“Які наступні виклики, де ми потребуємо вашої допомоги - як винайти ефективне лазерне наведення, як розробити ШІ для рою дронів, як виробити український HIMARS, як розвивати дешеві українські ракети для збиття "Шахедів"? Я думаю, що тут ми можемо досягти успіху тільки разом. Ми можемо спільно працювати та винаходити. Ми можемо спільно виробляти”, – звернувся міністр до партнерів.

Як повідомлялося, у липні 2023 року була започаткована грантова програма Brave1. Упродовж року учасники defense-tech кластеру Brave1 отримали 186 грантів на свої розробки на загальну суму $3,2 мільйона.

22.08.24

7 жестких советов психолога

Представляете психолога спокойным, уравновешенным человеком, рационально оценивающим и анализирующим, подбирающим каждое слово и высказывающимся так, чтобы все остались довольны и никто не был обижен? А что если мы скажем, что психологи могут быть не только белыми и пушистыми, а их советы могут быть достаточно жесткими?

 

Иногда собственное благополучие и счастье нужно выгрызать зубами и психологи совершенно точно знают это. Поэтому в этой статье делимся с вами топом жестких советов психологов.

 

Это не о вас.

Чужие оценки ваших поступков, внешности, слов или чего угодно – никак вас не касаются. Критика, осуждение и комментарии формируются внутри выражающего их человека. Они свидетельствуют только об интеллекте или внутреннем наполнении того человека и вообще ничего не говорят о вас. "Красота в глазах смотрящего" - знакомая цитата? Она касается не только красоты. Человек, видящий в других что-то гадкое – носит это гадкое в себе.

08.08.24

УЗ краще зосередитись на зростанні вантажної бази, а не на підвищенні тарифів – ЄБА



В Європейській Бізнес Асоціації прокоментували плани АТ “Укрзалізниця” стосовно підвищення тарифів на залізничні перевезення, пишуть Вільні Новини.

“Минулий 2023 рік “Укрзалізниця” завершила з прибутком, водночас багато підприємств не можуть похвалитись таким результатом. Компанії варто було б зосередитись не на підвищенні тарифів, а на зростанні своєї вантажної бази та скороченні витрат (наприклад, операційних), що значно зросли за останній період”, – зазначили в ЄБА.

Також в Асоціації вважають, що потрібні зміни у напрямку крос-субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних, адже витрати на пасажирські перевезення збільшуються щороку.

“І тут знову ми впираємось у новий закон про залізничний транспорт та відсутність політичної волі щодо його прийняття”, – додали в ЄБА.

06.08.24

Хто винен у загибелі тринадцятирічної ізмаїлки Ілони Чеботар і як нам попередити наступні трагедії?

Хто винен у загибелі тринадцятирічної ізмаїлки

Хто винен у загибелі тринадцятирічної ізмаїлки Ілони Чеботар і як нам попередити наступні трагедії?

Таке запитання поставили в пабліку Ізмаїл-онлайн і надали на нього відповідь.

1. В той час коли вся Одещина співчувала з приводу загибелі дівчини, мер міста Абамченко розмістив пост про якійсь волейбольний турнір і жодним чином не згадав про цю трагедію. Варто зазначити, що він завжди відстороняється від резонансних подій пов'язаних з безпекою ізмаїльців, як це сталося місяць тому коли в Ізмаїлі об'явили карантин через сказ собак - мер навіть не мукнув. До речі, Абрамченко, карантин вже закінчено?
Але в даному випадку його мовчання є особливо цинічним, тому що у загибелі дівчини в першу чергу винен саме він. У тому місці, де вона потонула, купатися заборонено і саме мер міста мав забезпечити там безпеку ізмаїльців. Посилай туди щодня поліцію щоб виписувала штрафи, віднови там паркан з протитанкових їжаків, посади там Лузанова з гучномовцем - але мер нічого не зробив. Отже дівчина загинула в тому числі через злочинну бездіяльність Абрамченка. Злочинна бездіяльність — це суспільно небезпечна поведінка особи, що виявляється в ухиленні від дій, які вона повинна була і могла здійснити.

2. Винні ізмаїлчайники, які там купалися і показали дівчині приклад шо можна порушувати заборону, не зупинили її а потім стояли і тупо дивилися як вона тоне.

3. Винні батьки, які своїм ганебним прикладом так виховують своїх дітей: що можна порушувати закони, що потрібно порушувати закон, що потрібно нехтувати законами України і взагалі не визнавати її. Я знаю що в цьому пункті вата обуриться, але вата тому і вата що вони не можуть побачити зв'язок між причиною і наслідком.

Отже, вата винувата. Мер також вата. Ми маємо зробити висновки з цією трагедії. Виривайте з себе по клаптиках вату - вона є небезпечною і смертельною.

05.08.24

Борги за ЖКХ зросли на 37%: що чекає боржників

За два роки війни українці збільшили борги за комунальні послуги на 37%. Про це свідчать дані OpenDataBot. Директор аналітично-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко вважає ці дані приблизними, оскільки ресурс OpenDataBot збирає дані щодо боржників, відносно яких відкриті судові справи про стягнення заборгованості. Щодо очікувань зростання боргів експерт вважає, що вони зростатимуть, проте робити трагедію з цього зарано, оскільки українці дуже дисципліновані і не люблять залазити в борги.

"Рівень платежів за підсумками року завжди становив десь 94-96%. Останніми роками історично так склалося, що заборгованість в опалювальний сезон зростала, а потім влітку поступово погашалася. Платіжки були дуже великі, дієвих санкцій не було і тому люди платили частину, а потім продовжували влітку платити за опалення, погашаючи свою заборгованість", - пояснив Сергієнко в ефірі "Українського радіо".

Водночас, за його словами, Київтеплокомуненерго оприлюднило дані за попередній опалювальний сезон, які показали, що 10% споживачів не сплатили ні копійки - і в цій ситуації, вважає експерт, комунальна організація може застосувати механізми стягнення заборгованості.

У 2021 році загальна заборгованість за всі послуги складала 82 мільярди. Сергієнко каже, що це сума нарахувань за три місяці.

04.08.24

Порошенко не перешкоджав Деркачу координувати дії агентурної мережі в Україні в обмін на ведення бізнесу у РФ


Петро Порошенко за часів свого президентства не заважав агенту спецслужб РФ та екснардепу Андрію Деркачу координувати дії великої агентурної мережі в Україні. В обмін на це Путін дозволяв лідеру "Євросолідарності" вести бізнес в Росії. Про це заявив блогер Сергій Іванов.

"Домовленості Деркача з Порошенком полягали в наступному: Путін дозволяв Петру вести бізнес у Росії, Петро не заважав Деркачу координувати дії великої агентурної мережі в Україні. Як і Медведчук, Деркач мав недоторканий статус і будував російську агентурну мережу, будучи надійно прикритим адміністрацією Порошенка та ГПУ. Через Медведчука Порошенко вирішував бізнес-питання з Путіним, через Деркача підтримував зв’язки з російськими спецслужбами. Лише вдумайтесь: ідентифікований російський агент мав свою телерадіокомпанію "ЕРА", яка мовила на головному телеканалі країни, радіостанцію, газету і низку інтернет-ресурсів", - пише Іванов.

На думку блогера, Деркача та Порошенка пов’язували тісні стосунки, попри те, що США офіційно визнали екснардепа російським агентом.

02.08.24

Стартап Suno визнав у суді, що навчає свій штучний інтелект на популярній музиці з інтернету


AI-стартап Suno стверджує, що навчання моделі на авторському музиці є «допустимим використанням».

Після нещодавнього судового позову, поданого Асоціацією звукозаписної індустрії Америки (RIAA) проти стартапів у сфері генерації музики Udio та Suno, Suno визнала в судовому документі в четвер, що насправді навчала свою AI-модель, використовуючи авторські пісні. Але компанія стверджує, що це було легально згідно з доктриною «допустимого використання».


Що таке Suno?

Suno — це стартап у сфері штучного інтелекту, який спеціалізується на генерації музики за допомогою AI-моделей. Компанія використовує алгоритми машинного навчання для створення нових музичних творів, аналізуючи існуючі музичні записи.

Suno і подібні стартапи використовують дані з інтернету для тренування своїх моделей, що іноді викликає правові питання щодо використання авторського контенту.

Оскільки навчання на авторській музиці може порушувати права інтелектуальної власності, такі компанії часто стикаються з юридичними проблемами, як це сталося з Suno в контексті позову, поданого Aсоціацією звукозаписної індустрії Америки (RIAA).

Військове кладовище будуватиме компанія, створена через день після оголошення тендера


Державна установа «Національне військове меморіальне кладовище» 1 серпня визначилася з переможцем на будівництво І черги Національного військового меморіального кладовища у межах Гатненської територіальної громади на Київщині. Ним став консорціум «Білдінг Юа» з Києва.
 
Державна установа «Національне військове меморіальне кладовище» 1 серпня визначилася з переможцем на будівництво І черги Національного військового меморіального кладовища у межах Гатненської територіальної громади на Київщині. Ним став консорціум «Білдінг Юа» з Києва.
 
Цінова пропозиція фірми-переможця склала 1,75 млрд грн, що на 41,96 млн грн менше від очікуваної ціни замовника (1,8 млрд грн).
 
I черга будівництва військового кладовища включає облаштування секторів поховань, автостоянки, під’їзної дороги, огорожі, інженерних мереж, будівництво колумбарної стіни. Загалом під традиційні поховання буде відведено 12036 могил і 720 колумбарних ніш.

05.07.24

Генератор чи зарядна станція: призначення, переваги, недоліки та правила експлуатації

За останні півроку вимкнення електроенергії стали жорсткішими. В різних областях України світло зникає на 6-8 годин за добу. В Києві ж може з’явитися лише 4-5 годин за добу. Без зарядних повербанків, зарядних станцій та генераторів сьогодні важко уявити нормальний день (особливо, якщо працюєте віддалено). Але виникає питання у виборі джерела світла. В чому різниця між генератором та зарядною станцією? Що краще купити? Зараз розберемось. 


Почнемо з того, що це за прилади. Генератор - це пристрій, який перетворює механічну енергію в електричну. Генерування електроенергії відбувається за рахунок наявності магнітного поля, всередині якого крутиться дротова котушка. Струм виробляється в момент перетину витків котушки і силових ліній магніту. 

Переносна (портативна) зарядна станція – це великий повербанк, що заряджає пристрої різної потужності і працює за принципом зовнішнього акумулятора. 

Ключова відмінність приладів в тому, що генератор виробляє електроенергію, а зарядна станція її накопичує і нею заряджає пристрої. Тобто генератор має щось споживати, аби виробляти електроенергію. Тому існують бензинові, дизельні, газові та інверторні генератори. Всі вони працюють на паливі (бензин дизель чи газ) та викидають перероблені гази в повітря. І так, вони небезпечні (якщо не знати, як їх використовувати).

01.07.24

Кабмін збирається забрати з місцевих бюджетів гроші, які йшли на компенсацію витрат на газ для ЖКГ

Кабмін

Уряд України планує скоротити частку зарахування податку на доходи фізосіб до місцевих бюджетів з 64% до 60%. Ці 4% раніше додали, щоб з цих коштів компенсувати витрати на газ для компослуг, пише Поштівка.

Як повідомляється в бюджетній декларації на 2025-2027 роки, Кабінет міністрів проситиме Верховну Раду не продовжувати норму, згідно з якою органи місцевого самоврядування отримують додаткові 4% податку на доходи фізичних осіб.

«У показниках дохідної частини бюджетної декларації [...] враховано [...] відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад», – йдеться в документі.

Це призведе до збільшення доходів загального фонду державного бюджету (і відповідно, до скорочення доходів місцевих бюджетів) на 11,4 млрд грн у 2025 році, на 15,9 млрд грн у 2026 році й 18,7 млрд грн у 2027 році.

З 1 січня 2022 року держава погодилася збільшити рівень зарахування ПДФО для місцевих бюджетів з 60% до 64% на виконання меморандуму про стримування цін на природний газ для централізованого опалення. Податок на доходи фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування зобов’язані спрямовувати ці додаткові 4% податку на видатки за електричну й теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії.


27.06.24

У своїй квартирі знайдено мертвим колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міськради

Колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексія Спектора 26 червня знайдено мертвим у своїй квартирі.


Олексій Спектор з 2014 до 2021 року обіймав посаду директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради. Він, Геннадій Труханов та Павло Вугельман є фігурантами справи щодо заводу "Краян".

Також у жовтні 2021 року тодішня Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр в рамках розслідування кримінального провадження силами детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Загалом тоді про підозру повідомили 17 особам. Зокрема, серед них: віцемер Одеси Павло Вугельман, директор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор, керівниця юридичного департаменту ОМР Інна Поповська, голова постійної комісії з питань комунальної власності ОМР Василь Шкрябай та інші. А також міський голова Одеси Геннадій Труханов, колишній прокурор Одеської області Олег Жученко.

Як повідомляло НАБУ вони разом із бізнесменом Володимиром Галантерником створили злочинне угруповання й розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси для її подальшої передачі під забудову. Через ці дії упродовж 2016-2019 роках ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, незаконні витрати з місцевого бюджету склали 131 мільйон гривень.

Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи, становив 689 мільйонів гривень.

24.06.24

Порт на Одещині закупив нові мікроавтобуси



П’ять мікроавтобусів Hyundai Staria придбав порт Чорноморськ Одеської області за 7 млн 166 тис. грн, пише Придунав'я-онлайн

Тендер відбувся 19 червня, у ньому брала участь лише фірма «Базіс Авто», яка і здобула перемогу.

У вимогах до підрядника порт вказав, що йому потрібні восьмимісні мікроавтобуси 2024 року випуску з механічною коробкою передач і двигуном з об’ємом не менше ніж 2,4 літра.

Автомобілі будуть обладнані кондиціонерами, бортовими комп’ютерами, аудіосистемою. Скло затонують.

20.06.24

В Україні заборонили політичну партію “Наш край”, співголовою якої був нардеп з Болградщини

Кіссе

19 червня колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду задовольнила позов Міністерства юстиції та прийняла рішення про заборону діяльності політичної партії «Наш край». Про це повідомила пресслужба суду.

Крім того, суд вирішив конфіскувати усе майно та активи партії на користь держави.

“Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії «Наш край»; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави”, – сказано у повідомленні.

Довідково:

Партія “Наш край” була створена у 2011 році, одним з її лідерів та співголовою став народний депутат від Одеської області Антон Кіссе. Її первісною назвою була «Блокова партія». Окрім Антона Кіссе партія мала ще двох голів – Сергія Шахова та Олександра Мазурчака, який два роки тому попався на продажі прохідного місця до Верховної Ради за 2,5 мільйона доларів.

На початку створення партія складалася зокрема з колишніх членів “Партії регіонів”. Після початку вторгнення партія заявила свою проукраїнську позицію, однак 23 члени партії на сході країни перейшли на бік Росії.

Додамо, що Антон Кіссе восени 2023 року вийшов з “Нашого краю” та долучився до депутатської групи “Довіра”.

13.06.24

Збитки на 100 млн гривень: учасників справи з днопоглиблення порту Південний звільнили від покарання

В Україні суди звільнили від покарання та відповідальності обвинувачених у схемі АМПУ з днопоглибленням порту «Південний» (Южний), яка завдала державі збитків на 100 млн гривень. Про це ЗМІ дізналися з вироків судів першої і другої інстанцій за ч.2 ст.367 КК.

У 2023 році тодішній керівник Південної філії ДП «Адміністрація морських портів України» Максим Широков отримав підозру у привласненні коштів держави.

До організації незаконної діяльності керівник залучив двох підлеглих: Дмитра Карамана (наразі заст. начальника адміністрації порту Південний з технічних питань та розвитку) та Віталія Ліпського (наразі заступник начальника Чорноморської філії АМПУ з технічних питань та розвитку).

Максим Широков
Максим Широков

За даними слідства, у травні 2017 року чиновники уклали договір з комерційною структурою на виконання днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту «Південний». При цьому вартість відповідних робіт була штучно завищена. Встановлено, що державні гроші були переведені на рахунки підрядника, але фактичний обсяг робіт не відповідав документам. Таким чином з держпідприємства було виведено у тінь більше ніж 90 млн гривень.

12.06.24

Закупівлі зі збитками 900 тис. грн – підозрюється директор столичного комунального підприємства

Начальника комунального підприємства Києва підозрюють у нанесенні збитків близько 900 тисяч гривень на закупівлі асфальтобетонної суміші.



За даними правоохоронців, начальник комунального підприємства “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утримання автомобільних шляхів та споруд Голосіївського району”, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи в інтересах приватного підприємства, уклав із останнім договір на закупівлю 930 тонн будівельного матеріалу.

Як з’ясували поліцейські, що посадовець достовірно знав, що ціна на товар за договором є значно вищою за середню ринкову ціну, однак умисно не вжив заходів щодо пошуку вигідніших цінових пропозицій.

За результатами експертизи, ринкова ціна однієї тони суміші на 1 тисячу гривень нижча, ніж ціна за якою її закуповували комунальники. Відтак, ринкова вартість суміші була штучно завищена на близько 900 тисяч гривень, які постачальник безпідставно отримав на свій рахунок.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання службовим становищем.

Санкцією статті передбачено покарання – до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

06.06.24

Адвоката з компанії Масі Найєма викрито у хабарі в $200 тис. прокурорам САП

АБУ викрило адвоката на пропозиції хабара 200 тисяч доларів у справі «Укренерго»


Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря у розмірі $200 тис. дол. США. Про це повідомляє НАБУ.

Адвокат намагався дати хабар прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективам Національного антикорупційного бюро України, щоб справу його підзахисного передали до іншого органу досудового розслідування.

Йдеться про справу щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн.

Дії адвоката кваліфікували за ч. 3 ст. 369 ККУ “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”.

Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.

У НАБУ не повідомляється ім’я підозрюваного, проте в компанії “Міллер” заявили, йдеться про Олексія Носова – їх партнера та адвоката. На сайті компанії Носов вказаний як один із трьої партнерів-засновників разом із Масі Найємом та Каріною Панченко.

01.06.24

Столтенберг висловився про наступ РФ на Харків

НАТО буде надавати Україні незмінну підтримку Поштівка

Росія не змогла зробити жодного великого прориву під час наступу на Харківському напрямку. В НАТО впевнені, що Україна може перемогти.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням інтерв’ю на генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

“Це (зустріч з міністрами закордонних справ, – ред) додало мені більшої впевненості в тому, що союзники по НАТО готові надати підтримку Україні, щоб вона перемогла і зупинила російських загарбників. Війни за своєю природою непередбачувані. Але те, що ми бачили наразі, полягає в тому, що Росія не змогла зробити жодного великого прориву”, – сказав він, відповідаючи на питання чи Харків витримає російський літній наступ.

За його словами, сили Росії досягли незначних територіальних здобутків, але заплатили дуже високу ціну.

31.05.24

ОДЕСЬКИЙ СУДДЯ ЧВАНКІН - МОРСЬКИЙ ПІРАТ

На просторах Одещини, де безкраї лани зустрічаються із синіми хвилями моря, продовжує розгортатися справжня битва між «піратами» в суддівських мантіях та чесними трударями землі. 

Так званий «морський пірат» намагається утримати в руках дієвий механізм тиску на підприємства реального сектору економіки, які експортують зернові культури. Разом з мародерами з БЕБ Чванкін організовує судовий арешт суден і тримає їх під ним допоки власник не заплатить відступне! 

Як вже стало зрозуміло, йдеться про суддю Чванкіна Сергія Анатолійовича, який 13 травня 2024 року вкотре не з’явився на співбесіду до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За день до засідання ВККСУ подав клопотання про необхідність підготовки до засідання у зв’язку з переліком обставин викладених у висновку громадської ради доброчесності від 05.05.2024 року.

Поведінка судді Чванкіна Сергія протирічить його обов’язку пройти кваліфікаційне оцінювання, а також нічим не передбачено такі безпідставні письмові клопотання про відкладення засідання ВККСУ.

16.05.24

Диверсія проти армії та України

Є значна, масова проблема в оборонці, і її треба терміново вирішувати. Незважаючи що уряд визнав оборонні підприємства будь-якої форми власності стратегічно важливими, і дозволив бронювати до 100% працівників, зайнятих у виконанні оборонних контрактів, ситуація не покращилася, а погіршилася.

Проблема в тому, що бюрократична машина або не може швидко давати необхідні статуси підприємствам і оформляти бронь працівникам, або навмисно затягує вирішення питань.

Це вже виглядає як саботаж: підприємство виконує оборонний держконтракт, через Мінстратегпром оформляє статус критично важливого виробництва - на це йде місяць-два. У цей час ТЦК забирають із підприємства людей, офіційно оформлених, - адже це простіше простого.

Потім Мінстратегпром відправляє в ГШ (зараз за новою постановою - в МО) документи на бронювання працівників - і там вони масово не підписуються взагалі! А в цей час ТЦК забирає всіх офіційно оформлених співробітників, що залишилися, в окопи.

В Україні проведуть Міжнародний конкурс наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору

Учнів закладів загальної середньої освіти, студентів, аспірантів, викладачів та науковців віком до 35 років запрошують взяти участь у Міжнародному конкурсі наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору.

Роботи прийматимуть до 28 жовтня 2024 року. Підсумки та оголошення переможців заплановано на останній тиждень листопада. Про це повідомили на сайті Міносвіти.

Спеціальна тема конкурсу 2024 року: «Я, моя родина, моя країна: пам'ять про Голодомор і погляд на сучасну війну Росії проти України крізь призму особистого досвіду».

Конкурс вшановує пам'ять подружжя українських літераторів — Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Які присвятили себе збиранню усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932–1933 років.

Переможці отримають дипломи, запрошення на урочисту церемонію нагородження до Києва та грошові премії для подальшого поглиблення досліджень із проблематики Голодомору.

Контактна особа – Наталія Богданова, виконавча директорка громадської організації «HREC in Ukraine».

Телефон: +38 (050) 512 21 15, скринька hrecukraine@gmail.com.

Деталі про умови конкурсу можна прочитати тут.


13.05.24

Многоэтажку в Белгороде взорвала Россия: военные аналитики назвали сразу 5 признаков

Многоэтажный дом в Белгороде был взорван российскими военными, сразу несколько весомых факторов указывают на это. 

Сразу несколько военных аналитиков поставили под сомнение и опровергли официальную версию и причины Москвы про обрушение подъезда в жилой десятиэтажке в Белгороде. Минобороны России накануне сообщало, что в высотку попал осколок сбитой российской ПВО ракеты "Точка-У". 

Однако эксперты пришли к выводу, что картина разрушений не характерна для этой версии. На видео взрыва с юго-западной стороны не видно падения боеприпаса. На это указал, в частности, OSINT-аналитик Оливер Александер. По его мнению, это связано с тем, что единственное видео попадания снаряда снято камерой, которая "смотрит на юго-западную сторону здания, а взрыв, вероятно, был вызван неудачей российской планирующей бомбы, упавшей на северо-восточную сторону"

Повреждения машин и гаражей с северо-восточной стороны дома. Александер также обратил внимание на то, что с северо-восточной стороны здания сильно повреждены стоящие перед домом гаражи и машины. Подобные повреждения можно было ожидать после попадания планирующей бомбы на нижние этажи здания, добавил он. 

Выбитые стекла с северо-восточной части дома. Белгородское издание "Пепел" написало, что с северо-восточной части здания не осталось ни одного целого окна в отличии от юго-западной. 

Обгоревшие участки дома. Военный аналитик Ян Матвеев отметил, что на фасаде здания с северо-восточной части видны обгорелые участки. "Основной взрыв был там", — сделал вывод он. 

Не видно следов шрапнели. Матвеев обратил внимание и на то, что на месте взрыва нет следов от удара поражающих элементов, которые во время взрыва ракеты от "Точки-У" разлетаются на открытом пространстве на расстояние в 3 гектара. Так как ракета российской ПВО также может разбрасывать шрапнель, отсутствие ее следов может свидетельствовать о взрыве авиабомбы, пояснил "Агентству" аналитик. При этом он допустил, что следов поражающих элементов может быть не видно из-за завалов. На это же указал и сооснователь Conflict Intelligence Team Руслан Левиев.

12.05.24

Рекордний прибуток: Spotify заробила понад 1 мільярд євро після скорочення штату

Шведська стримінгова компанія Spotify оголосила про рекордний прибуток у понад 1 мільярд євро після року скорочення витрат і штату.

Про це пише BBC.

Зокрема торік компанія скоротила 17% працівників, щоб зменшити витрати.

А вже у грудні генеральний директор Spotify Даніель Ек заявив, що близько 1 500 робочих місць буде скорочено в межах «суттєвих дій щодо оптимізації наших витрат», щоб компанія могла досягти своїх цілей.

Нині Spotify має 615 мільйонів користувачів, що дещо нижче власного прогнозу в 618 мільйонів на квартал.

На середину року компанія планує збільшити цю кількість до 631 мільйона. Кількість преміум підписників у першому кварталі зросла на 14% - до 239 мільйонів.

Як розповіли журналісти, з моменту свого запуску у 2006 році Spotify інвестувала велику суму грошей у розвиток бізнесу та забезпечення ексклюзивного вмісту. На платформі представлені подкасти, створені Мішель і Бараком Обамою, а також герцогом і герцогинею Сассекськими.

08.05.24

П’яний ухилянт порізав собі вени в будівлі Ізмаїльського ТЦК


Вчора, 7 травня, в Ізмаїльську міську лікарню було доставлено 30-річного мешканця Ізмаїла з порізом зап’ястя. Попередньо встановлено, що травму чоловік наніс собі під час перебування у будівлі Ізмаїльського ТЦК, куди його запросили для уточнення даних. Про це повідомляє Ізмаїл-онлайн

Попередньо встановлено, що подія сталася близько 18 години вечора. Громадянин перебував у стані алкогольного сп’яніння та таким чином, вірогідно, вирішив уникнути мобілізації.

У медзакладі пацієнту надали необхідну допомогу, після чого його стан стабілізувався.

За словами медиків, чоловік поводився зухвало та відмовлявся спілкуватися з поліціянтами, які прибули для з’ясування обставин. Після конфлікту він покинув лікарню та зник.

05.05.24

Ексчемпіон WBC Гвоздик пояснив, чому Ломаченко розтратив «кредит довіри» в українців

Протягом більш ніж двох років, що минули з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Василь Ломаченко в публічному форматі жодного разу не висловився про неприпустимість дій країни-агресора проти своїх співвітчизників.

Ломаченко
Василь Ломаченко

Про те, яка думка склалася у колишнього чемпіона Олександра Гвоздика щодо сумнівної, і, судячи з усього, відкритої проросійської позиції свого титулованого колеги Василя Ломаченка, пише The Sunday Long Read.

За словами Гвоздика, його співвітчизник жодним чином не зберіг статусу національного героя, як це часто підносять у загальносвітовому медіапросторі. Зокрема, подекуди іноЗМІ намагаються виставити Ломаченка (який неодноразово підтверджував свою проросійську схильність, наприклад, проігнорувавши численні жертви в Чернігові, та водночас виставивши у соцмережах цитати священника РПЦ) у ролі українського героя, але достатньо поговорити із тренерами та бійцями з України, щоб зрозуміти — думка про Василя сформувалася абсолютно протилежна.

Ексчемпіон WBC наголосив:

Ймовірно, це те, що TopRank намагається зробити, щоб виглядало так, ніби він [Ломаченко] підтримує свою країну… [Але] відтоді як почалася ця війна, відбулися ще серйозніші бомбардування. Люди під завалами. Люди в крові, з відірваними кінцівками. Я цього не підтримую. Через це багато хто його [Ломаченка] більше не любить.

Читайте також