05.07.24

Генератор чи зарядна станція: призначення, переваги, недоліки та правила експлуатації

За останні півроку вимкнення електроенергії стали жорсткішими. В різних областях України світло зникає на 6-8 годин за добу. В Києві ж може з’явитися лише 4-5 годин за добу. Без зарядних повербанків, зарядних станцій та генераторів сьогодні важко уявити нормальний день (особливо, якщо працюєте віддалено). Але виникає питання у виборі джерела світла. В чому різниця між генератором та зарядною станцією? Що краще купити? Зараз розберемось. 


Почнемо з того, що це за прилади. Генератор - це пристрій, який перетворює механічну енергію в електричну. Генерування електроенергії відбувається за рахунок наявності магнітного поля, всередині якого крутиться дротова котушка. Струм виробляється в момент перетину витків котушки і силових ліній магніту. 

Переносна (портативна) зарядна станція – це великий повербанк, що заряджає пристрої різної потужності і працює за принципом зовнішнього акумулятора. 

Ключова відмінність приладів в тому, що генератор виробляє електроенергію, а зарядна станція її накопичує і нею заряджає пристрої. Тобто генератор має щось споживати, аби виробляти електроенергію. Тому існують бензинові, дизельні, газові та інверторні генератори. Всі вони працюють на паливі (бензин дизель чи газ) та викидають перероблені гази в повітря. І так, вони небезпечні (якщо не знати, як їх використовувати).

01.07.24

Кабмін збирається забрати з місцевих бюджетів гроші, які йшли на компенсацію витрат на газ для ЖКГ

Кабмін

Уряд України планує скоротити частку зарахування податку на доходи фізосіб до місцевих бюджетів з 64% до 60%. Ці 4% раніше додали, щоб з цих коштів компенсувати витрати на газ для компослуг, пише Поштівка.

Як повідомляється в бюджетній декларації на 2025-2027 роки, Кабінет міністрів проситиме Верховну Раду не продовжувати норму, згідно з якою органи місцевого самоврядування отримують додаткові 4% податку на доходи фізичних осіб.

«У показниках дохідної частини бюджетної декларації [...] враховано [...] відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад», – йдеться в документі.

Це призведе до збільшення доходів загального фонду державного бюджету (і відповідно, до скорочення доходів місцевих бюджетів) на 11,4 млрд грн у 2025 році, на 15,9 млрд грн у 2026 році й 18,7 млрд грн у 2027 році.

З 1 січня 2022 року держава погодилася збільшити рівень зарахування ПДФО для місцевих бюджетів з 60% до 64% на виконання меморандуму про стримування цін на природний газ для централізованого опалення. Податок на доходи фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування зобов’язані спрямовувати ці додаткові 4% податку на видатки за електричну й теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії.


Читайте також