13.05.24

Многоэтажку в Белгороде взорвала Россия: военные аналитики назвали сразу 5 признаков

Многоэтажный дом в Белгороде был взорван российскими военными, сразу несколько весомых факторов указывают на это. 

Сразу несколько военных аналитиков поставили под сомнение и опровергли официальную версию и причины Москвы про обрушение подъезда в жилой десятиэтажке в Белгороде. Минобороны России накануне сообщало, что в высотку попал осколок сбитой российской ПВО ракеты "Точка-У". 

Однако эксперты пришли к выводу, что картина разрушений не характерна для этой версии. На видео взрыва с юго-западной стороны не видно падения боеприпаса. На это указал, в частности, OSINT-аналитик Оливер Александер. По его мнению, это связано с тем, что единственное видео попадания снаряда снято камерой, которая "смотрит на юго-западную сторону здания, а взрыв, вероятно, был вызван неудачей российской планирующей бомбы, упавшей на северо-восточную сторону"

Повреждения машин и гаражей с северо-восточной стороны дома. Александер также обратил внимание на то, что с северо-восточной стороны здания сильно повреждены стоящие перед домом гаражи и машины. Подобные повреждения можно было ожидать после попадания планирующей бомбы на нижние этажи здания, добавил он. 

Выбитые стекла с северо-восточной части дома. Белгородское издание "Пепел" написало, что с северо-восточной части здания не осталось ни одного целого окна в отличии от юго-западной. 

Обгоревшие участки дома. Военный аналитик Ян Матвеев отметил, что на фасаде здания с северо-восточной части видны обгорелые участки. "Основной взрыв был там", — сделал вывод он. 

Не видно следов шрапнели. Матвеев обратил внимание и на то, что на месте взрыва нет следов от удара поражающих элементов, которые во время взрыва ракеты от "Точки-У" разлетаются на открытом пространстве на расстояние в 3 гектара. Так как ракета российской ПВО также может разбрасывать шрапнель, отсутствие ее следов может свидетельствовать о взрыве авиабомбы, пояснил "Агентству" аналитик. При этом он допустил, что следов поражающих элементов может быть не видно из-за завалов. На это же указал и сооснователь Conflict Intelligence Team Руслан Левиев.

12.05.24

Рекордний прибуток: Spotify заробила понад 1 мільярд євро після скорочення штату

Шведська стримінгова компанія Spotify оголосила про рекордний прибуток у понад 1 мільярд євро після року скорочення витрат і штату.

Про це пише BBC.

Зокрема торік компанія скоротила 17% працівників, щоб зменшити витрати.

А вже у грудні генеральний директор Spotify Даніель Ек заявив, що близько 1 500 робочих місць буде скорочено в межах «суттєвих дій щодо оптимізації наших витрат», щоб компанія могла досягти своїх цілей.

Нині Spotify має 615 мільйонів користувачів, що дещо нижче власного прогнозу в 618 мільйонів на квартал.

На середину року компанія планує збільшити цю кількість до 631 мільйона. Кількість преміум підписників у першому кварталі зросла на 14% - до 239 мільйонів.

Як розповіли журналісти, з моменту свого запуску у 2006 році Spotify інвестувала велику суму грошей у розвиток бізнесу та забезпечення ексклюзивного вмісту. На платформі представлені подкасти, створені Мішель і Бараком Обамою, а також герцогом і герцогинею Сассекськими.

08.05.24

П’яний ухилянт порізав собі вени в будівлі Ізмаїльського ТЦК


Вчора, 7 травня, в Ізмаїльську міську лікарню було доставлено 30-річного мешканця Ізмаїла з порізом зап’ястя. Попередньо встановлено, що травму чоловік наніс собі під час перебування у будівлі Ізмаїльського ТЦК, куди його запросили для уточнення даних. Про це повідомляє Ізмаїл-онлайн

Попередньо встановлено, що подія сталася близько 18 години вечора. Громадянин перебував у стані алкогольного сп’яніння та таким чином, вірогідно, вирішив уникнути мобілізації.

У медзакладі пацієнту надали необхідну допомогу, після чого його стан стабілізувався.

За словами медиків, чоловік поводився зухвало та відмовлявся спілкуватися з поліціянтами, які прибули для з’ясування обставин. Після конфлікту він покинув лікарню та зник.

05.05.24

Ексчемпіон WBC Гвоздик пояснив, чому Ломаченко розтратив «кредит довіри» в українців

Протягом більш ніж двох років, що минули з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Василь Ломаченко в публічному форматі жодного разу не висловився про неприпустимість дій країни-агресора проти своїх співвітчизників.

Ломаченко
Василь Ломаченко

Про те, яка думка склалася у колишнього чемпіона Олександра Гвоздика щодо сумнівної, і, судячи з усього, відкритої проросійської позиції свого титулованого колеги Василя Ломаченка, пише The Sunday Long Read.

За словами Гвоздика, його співвітчизник жодним чином не зберіг статусу національного героя, як це часто підносять у загальносвітовому медіапросторі. Зокрема, подекуди іноЗМІ намагаються виставити Ломаченка (який неодноразово підтверджував свою проросійську схильність, наприклад, проігнорувавши численні жертви в Чернігові, та водночас виставивши у соцмережах цитати священника РПЦ) у ролі українського героя, але достатньо поговорити із тренерами та бійцями з України, щоб зрозуміти — думка про Василя сформувалася абсолютно протилежна.

Ексчемпіон WBC наголосив:

Ймовірно, це те, що TopRank намагається зробити, щоб виглядало так, ніби він [Ломаченко] підтримує свою країну… [Але] відтоді як почалася ця війна, відбулися ще серйозніші бомбардування. Люди під завалами. Люди в крові, з відірваними кінцівками. Я цього не підтримую. Через це багато хто його [Ломаченка] більше не любить.

01.05.24

Князь Кий при дворі короля Артура

Проблема походження та діяльності князя Кия лишається не розкритою. За офіційними даними він був полянським князем та одним із трьох братів (Кий, Щек і Хорив, які мали ще сестру Либідь), які згідно  "Повісті минулих літ" (ХІ - ХІІ ст.), жили на дніпровських горах. Там вони збудували місто Київ, після чого Кий відправившись до візантійського імператора переселився на Дунай, де заснував нове містечко Києвець.
Князь Кий - сучасний малюнок

По неофіційній версії, у істориків немає чіткої думки проте ким насправді міг бути вищезгаданий князь. Так археолог та історик Борис Рибаков (1908 - 2001 рр.) ототожнював Кия із згаданим візантійським письменником Прокопієм Кесарійським (500 - 562/565 рр.), Хілбудієм (VI ст.), який був намісником діоцеза Фракії у Східній Римській імперії на початку 530-х рр. Туди його назначив імператор Юстиніан І (527 - 565 рр.). Однак сам автор не називає національності Хілбудія, зазначаючи лише, що він був близький до імператорського дому. Історик Юліан Брайчевський (1924 - 2001 рр.) вважав, що Києм був болгарський хан Кувер (VI ст.), який жив під час правління імператорів Констянтина IV (668 - 685 рр.) і Юстиніана ІІ (685 - 695, 705 - 711 рр.) та підняв повстання проти аварів у Паннонії, звідки пішов зі своїм племенем до Македонії, неподалік Солуні (Салоніки).

04.04.24

В Україні підвищили виплати аліментів


У 2024 році збільшився мінімальний розмір аліментних виплат на дітей.
Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму в Україні. Про це 3 квітня повідомили на сайті уряду.
Згідно зі статтею 182 частини 2 Сімейного кодексу України мінімальна гарантована сума аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Уряд України 09 листопада 2023 року ухвалив Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», відповідно до якого збільшили прожитковий мінімум:
● на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
● на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень.
З січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів становить:
● для дітей до 6 років — 1 281,5 гривень;
● для дітей від 6 до 18 років — 1 598 гривень.
Як визначити розмір аліментів?
З огляду на фактор кількості дітей, схема розрахунку становить:
● на одну дитину — ¼ від доходу;
● на двох — 1/3 від доходу;
● на трьох і більше — ½ від доходу.
Проте суд може враховувати різні фактори, такі як і стан здоров'я та матеріальний стан дитини та платника аліментів, наявність інших дітей та непрацездатних родичів (чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина), права власності (нерухомість, автомобіль тощо), витрати та доходи платника тощо.
Чим відрізняється гарантований розмір аліментів від рекомендованого?
Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі. А рекомендований розмір — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.
Щодо максимальної суми аліментів, то вона не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:
● до 6 років — 25 630 гривень;
● від 6 до 18 років — 31 960 гривень.

28.03.24

Влада Києва втратила 36 млн доларів від Світового банку на продовження трамваю в центр

Міська влада Києва не розпочала всі необхідні процеси для отримання грошей від Світового банку.

Об’єднання «Пасажири Києва» повідомило, що Київ втратив 36 млн доларів, які планував отримати від Світового банку на продовження трамваю в центр, пише Поштівка.

Продовження Борщагівського швидкісного трамваю до станції метро «Палац Спорту» найближчими роками не буде, бо міська влада Києва не розпочала всі необхідні для цього процеси. У результаті проєкт фінансування на суму 36 млн доларів Світовий банк скасував.

Водночас заступник директора Дептрансу КМДА Іван Шпильовий стверджує, що попри скасування фінансування Світового банку проєкт не закрито, і можливо, влада знайде інше фінансування.

2020 року мер Віталій Кличко доручив розпочати будівництво трамвайної лінії від вулиці Старовокзальної до станції метро «Палац Спорту» — із передбаченим заїздом на Вокзальну площу. Київрада проголосувала за продовження Борщагівської лінії швидкісного трамваю та реконструкцію Вокзальної площі.

2021 року Кабінет Міністрів схвалив залучення 39 мільйонів доларів позики від Світового банку.

Читайте також