29.01.18

У НАБУ заявили про злочинну діяльність трьох десятків суддів

Генпрокуратура порушила справу проти директора НАБУ Поштівка

Упродовж двох років від початку перших розслідувань детективи Національного антикорупційного бюро найчастіше викривають корупцію у державному секторі та судовій гілці влади.

Про це розповів директор НАБУ Артем Ситник під час презентації щорічного опитування Американської торговельної палати в Україні (ACC) щодо сприйняття рівня корупції в Україні, повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу НАБУ.

«Ми задокументували злочинну діяльність понад 30 суддів – це більше, ніж за шість років до початку роботи бюро», – підкреслив Ситник.

У НАБУ наголосили, що наявність проблем у роботі судової системи підтвердили і представники бізнесу. За результатами опитування, 71% респондентів вважають, що суди є найбільш корумпованими державними органами. Більше половини опитаних переконані у тому, що кроком, який Україна має зробити для досягнення прогресу у боротьбі з корупцією, є створення Антикорупційного суду.

Зазначається, що НАБУ вважають найефективнішим органом із-поміж антикорупційних інституцій України 50% учасників щорічного опитування. При цьому кількість представників бізнесу, переконаних в ефективності діяльності Бюро, зросла порівняно з минулим роком на 4 процентні пункти.

У відомстві зазначили, що опитування щодо сприйняття корупції проводилося анонімно четвертий рік поспіль серед представників компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (ACC) – громадської неприбуткової організації, що працює в Україні з 1992 року. Результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою. Цього року в опитуванні взяли участь 184 респонденти, 80% з яких представляють міжнародний бізнес в Україні.


27.01.18

Українське Дунайське пароплавство та Ізмаїльський порт долають наслідки негоди


Наслідки снігової стихії, яка накрила Ізмаїл 18 січня, продовжують негативно позначатися не тільки на енергозабезпеченні міста, а й на роботі основних бюджетоутворюючих підприємств.


... ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ПОРТ

За інформацією директора Ізмаїльського морського торговельного порту Андрія Єрохіна, 22 січня у зв'язку зі складною енергетичною обстановкою в Ізмаїлі та Ізмаїльському районі було встановлено ліміт використання електроенергії для порту – 1 млн. кВт/год, тоді як при безперебійній роботі вантажної техніки і нормальному функціонуванні всіх об'єктів підприємство споживає в середньому 4-5 млн. кВт/год. Це призвело до того, що в ДП «ІЗМ МТП» змогли запустити в роботу тільки три портальні крани – по одному на кожному районі, також у вантажних операціях використовується плавкран. Порт був змушений перейти на повну економію електроенергії, в тому числі мінімізувати опалення на всіх об'єктах. Станом на 24 січня порту встановили ліміт до 2,2 млн. кВт/год, що дозволило збільшити кількість працюючих кранів до восьми одиниць.

Усть-Дунайский морской порт в 2017 году перевалил всего 54 тыс. тонн



Усть-Дунайский морской порт на Дунае в Одесской области перевалил в 2017 году 54,2 тыс. тонн грузов, что в 2,13 раза больше показателей 2016 года (25,4 тыс. тонн). Об этом свидетельствуют данные Администрации морских портов Украины.

Основную долю обработанных грузов составило зерно – 33 тыс. т. Кроме того, портовики перевалили 17, 2 тыс. т нефтепродуктов и 4 тыс. т удобрений.

Практически все обработанное зерно шло на экспорт (32,2 тыс. т). Еще 4 тыс. т грузов были импортированы (удобрения). Нефтепродукты (17,2 тыс. т) и небольшая партия зерна (0,7 тыс. т) перевалены во внутреннем сообщении.

Всего в морских портах Украины в 2017 году было обработано 132,5 млн т грузов. Таким образом, доля Усть-Дунайского порта составила 0,04%.

Администрация морских портов отмечает, что порт Усть-Дунайск имеет два грузовых района – морской и речной. В морском районе причалы как гидротехнические сооружения отсутствуют.

Источник: ПрАТ "УДП"

20.01.18

В Україну щодня завозять літак доларів

долари

Щодня в аеропорту «Бориспіль» приземляється літак з доларами. Причина – ажіотаж на валюту, який спостерігається останнім часом.

Таку інформацію озвучив керуючий директор «Кредит Оптима банку» Ігор Львов, передає Поштівка.

За словами фінансиста, ще до нового року українцям вистачало двох-трьох літаків на тиждень. І завезений кеш ішов не в обмінники для продажу населенню, а для виплати депозитів і грошових переказів.

Але ситуація змінилася. Нині українці майже не продають валюту, навіть якщо в цьому є необхідність. – чекають, що курс ще підвищиться. Зате бажаючих купити сотню-іншу «зелених» різко збільшилось. Тому банки змушені закуповувати долари та євро за кордоном і літаками привозити їх в країну. Попит настільки високий, що поставки здійснюють щодня. Банкір не зміг відповісти, скільки готівки перевозить кожен літак.

«Це комерційна таємниця. Але абсолютно точно, що європейські банки не стануть везти менше, ніж один мільйон доларів», – резюмував він.

«Солисты» кремлевского хора наступают, их реванш неизбежен, – блогер


Человек, чье имя еще недавно было синонимом слова «Путин» для любого вменяемого украинца, усилиями СМИ, превращается в имя великого миротворца, «голубя мира». Журналистам деньги не пахнут, поэтому, прикрываясь журналистскими стандартами «акулы пера» прославляют Медведчука, Портнова, Лукаш и других «солистов» кремлевского хора, постепенно трансформируя их из монстров на голубей мира с березовым веником в клюве. Об этом в своем блоге пишет украинский блогер и телеведущий Сергей Иванов.

По его словам, цель – это перемирие с Россией, которая хочет избавиться от санкций любым способом, сохранив при этом контроль над Украиной, после легитимных выборов, на которых произойдет триумфальное возвращение в украинскую политику на волне реванша Медведчука и компании. Блогер отмечает, что остановить этот реванш пока что власти не по силам, потому что люди продолжают слепо верить «честным» журналистам, не пытаясь понять, что работают эти журналисты на деньги «Газпрома».

19.01.18

«Русскій мір» вислизає з ополонки



В останнє десятиріччя поряд із нездоланним «дідом Морозом» у зимові свята поширилася ще одна «скрепа», що має єднати українців із «русскім міром» - звичай хрещенського моржування.


Київська християнська традиція завжди ставилася до Богоявлення або ж Хрещення Господнього з пієтетом. У церкві велике освячення води відправлялося напередодні, 5 січня[1]. А в сам день Богоявлення, 6 січня[2], громада вирушала на річку, озеро або ставок. Там заздалегідь виливався зі скрижанілої води, часто забарвленої буряковим квасом, хрест, ставився престіл, розчищалася ополонка і священик відправляв у ній освячення води. Це освячення називалося ще Йорданським, бо кожна водойма з освяченою водою символічно уподібнювалася до річки Йордан, у якій Ісус Христос прийняв хрещення від Іоана Предтечі. Воду з освяченої водойми пили, нею кропили оселі, її зберігали в хатах як велику святиню. Нікому й на гадку не спало б купатися в цій воді. Навпаки – подекуди існувала навіть народна пересторога: до кінця богоявленських свят або принаймні три дні не використовувати освячені водойми для побутових потреб, не занурюватися в них оголеним тілом.

Натомість у російських селах поширилася цілком інша звичка: пірнати в ополонку відразу після освячення води. Вона мала свої історичні прецеденти. Пригадаймо: ще наша «Повість временних літ» передає подив апостола Андрія Первозваного, коли він, встановивши хрест у Києві, подався на північ і там побачив у землях фіно-угорських племен, де згодом сформувався російський народ, лазні. В уста апостола Нестор-літописець вкладає розгублені спогади про диваків, які після лазні «вилізуть ледве живі. А обіллються водою студеною — і тоді оживуть». Можливо, спонукою для росіян став теж побачений у Греції звичай кидати після освячення води хрест у море, звідки його діставали пірнальники.

17.01.18

НАБУ викрило 1,5-мільярдну газову схему компаній братів Дубневичів

17 Січня 2018, 17:30

Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадових осіб трьох компаній за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу “Нафтогазу” на суму понад 1,4 мільярда гривень.


Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу НАБУ.

Йдеться про компанії “Енергія-Новий Розділ”, “Енергія-Новояворівськ” та “Енергія”.

Цим особам повідомлено про підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах і інших злочинах, кваліфікованих за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

14.01.18

Одесский морской порт перевалил на 7% меньше зерна, чем в прошлом году


​​

По итогам 2017 года Одесский морской порт перевалил 7,64 млн тонн зерна, что на 6,9% меньше по сравнению с аналогичным периодом годом ранее.

Как передает «ПроАгро» со ссылкой на данные АМПУ, за прошлый год Одесский порт перевалил 16,23 тыс. тонн сахара, что на 76,5% меньше по сравнению с годом ранее.

Перевалка масла в порту по итогам 2017 года составила 97,32 тыс. тонн, что 19,3% меньше по сравнению с январем-ноябрем 2016 года. Всего за отчетный период Одесский порт снизил перевалку грузов на 4,5%.

13.01.18

100% польських сирів в Україні є фальсифікатом

cheese-giant-holes

Українців годують фальсифікатом, і не тільки вітчизняні виробники.

«Найбільш помітна відсутність контролю в молочній галузі. Фальсифікується й вершкове масло, і молоко, і сметана. Продукти розбавляють пальмовою олією, в дитячому харчуванні знаходимо антибіотики», — розповів в ефірі «Радіо Вісті» Максим Гончар, голова правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра».

Імпортери, в тому числі європейські, масово збувають на українському ринку неліквід.

«Українці ментально сприймають імпортне як якісне. А насправді перевірені нами польські сири на 100% виявились фальсифікатом. Вся продукція в різному відсотковому складі містила жири немолочного походження. Супровідної документації немає: ні паспорту якості, ні митної декларації, ні транспортної накладної. Все це контрабанда, — каже Гончар. — Чому продукція незаконно потрапляє на наш ринок, це вже питання до служби безпеки».

Серед української продукції фальсифікату виявили майже 50%, щороку його стає все більше, додав Гончар.

12.01.18

Путін використовує корумпованість влади Порошенка для війни з Україною – Сенат США

Putin and Poroshenko shook hands

У США визнали корупцію в українській владі "найкращою зброєю Росії проти України".

У звіті Комітету сенату з іноземних справ США щодо РФ корумпованість української влади визнана інструментом війни Кремля проти України.

"Корупція – найкраща зброя Росії проти України. Доки Україна не продемонструє політичну волю до протидії корупції, вона залишатиметься вразливою для РФ", – йдеться в заяві.

При цьому, зауважимо, автори документа визнають найкращим захистом проти російської агресії не лише для України, а й для Європи, "міцні демократичні інститути, не схильні до корупції".

08.01.18

З 1 січня селянам заборонено продавати домашнє молоко

Milk

З 1 січня 2018 року в Україні почала діяти заборона на продаж домашнього молока.

Згідно з договором про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян. А з 2019 року — лише у спеціалізованих фермерських господарствах. Про це повідомляє Поштівка.

З 1 січня 2018 року на полицях магазинів залишаться три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого (молоко другого сорту – те, яке збирали у домогосподарствах). Молокозаводи не зможуть брати на переробку домашнє молоко, бо для них діє відповідна заборона.

Нагадаємо, що за оцінками Мінекономрозвитку, на внутрішньому ринку домашнє молоко займає 25%. Наразі спостерігається тенденція зниження виробництва молока по всій країні.

05.01.18

Удаляй или плати: в Германии действует новый закон о соцсетях


С первого января Facebook начинает новую жизнь – больше никаких постов или комментариев с hate speech – риторикой ненависти. Не то, чтобы сам Facebook так уж сильно хотел следить, что пишут его пользователи – в том случае, когда это не приносит денег, конечно. Но с 1 января в Германии вступает в силу новый закон – об улучшении правоприменения в социальных сетях, это его официальное название, но в народе его уже переименовали в закон о Facebook, хотя, конечно, касается он и остальных крупных социальных платформ. К ним в Германии относятся еще и, к примеру, Twitter и Youtube.

Теперь сами социальные сети ответственны за то, что вы – пользователи – пишете. И любой постинг или комментарий, в котором вы призываете к насилию, негативно отзываетесь о религиях, открыто формируете террористические организации или отрицаете Холокост, соцсети должны собственноручно удалять в течение суток. Иначе штраф – до 50 миллионов евро. И решать при этом, что удалять, а что нет, будут сами социальные сети, а не суды. Facebook от такой ответственности долго отказывался – мол, он цензурой пользователей заниматься не будет.

Обшуки в Мін’юсті: НАБУ повідомило деталі співробітництва з фіктивними компаніями

54 млн гривень, які у лютому 2016 року Мін`юст сплатив компанії ТОВ Золотий Мандарин Ойл, за декілька днів через різні фіктивні фірми були перекинуті на пов'язаних між собою осіб.


До такого висновку дійшли детективи НАБУ, про що йдеться в ухвалі Солом'янського суду Києва, повідомляє Поштівка.

Мандарин Ойл з 2009 року домагалася повернення вказаної суми за зберігання мазуту Київенерго (зокрема, мова йде про ТЕЦ №5 Києва).

Зрештою Міністерство юстиції виконало вимоги Мандарин Ойл, яка дійшла до Європейського суду з прав людини.

У Мін'юсті наполягають, що виконували рішення ЄСПЧ. НАБУ підозрює розтрату державним відомством.

Коррупция является наибольшей угрозой суверенитету Украины и ее евроатлантическим устремлениям — Foreign Policy

Администрация США должна использовать политические рычаги влияния, донося мнение о том, что поддержка Запада базируется на условиях — вы или соглашаетесь бороться с коррупцией, или потеряете поддержку.


Предоставление противотанкового оружия стало важным шагом администрации Трампа, чтобы помочь Украине защититься от российской агрессии. Об этом пишет бывший чиновник Пентагона Майкл Карпентер в статье для Foreign Policy «Украина нуждается в помощи США для преодоления коррупции» — передает «Голос Америки».

Укрепившись, украинская армия стала способной сдерживать российские силы. Теперь коррупция стала самой большой угрозой суверенитету Украины и ее евроатлантическим устремлениям, отмечает исследователь.

Кремль понимает это лучше любого, убежден Карпентер.
«Кремлевские стратеги сначала не могли предположить, что вторжение России (фашистское государство, признанное 27.01.15 Верховной Радой страной-агрессором) укрепит национальную идентичность украинцев, усилит ощущение гражданского долга, особенно среди молодежи. Однако, Москва приспособилась. Там, где не сработали танки и минометы, российские политтехнологи рассчитывают на нелетальное, но более мощное и коварное оружие — коррупцию, чтобы ослабить Украину изнутри», — отмечает аналитик.

01.01.18

В Италии заявили, что кризис в Украине поставил под сомнение принципы ОБСЕ

Италия приняла от Австрии председательство в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе и призвала выполнить Минские соглашения на Донбассе.


Италия приняла от Австрии председательство в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в 2018 году и призвала все стороны конфликта на Донбассе выполнить Минские соглашения. Как сообщается на сайте организации, действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Италии Анжелино Альфано 11 января представит приоритеты итальянского председательства в организации на заседании Постоянного совета в Вене.

Альфано призвал страны-участницы ОБСЕ продемонстрировать политическую волю в решении общих испытаний в области безопасности.

"ОБСЕ - это организация, которая всегда достигала конкретных результатов, когда все её страны-участницы конструктивно сотрудничали и имели истинный дух общей ответственности", - подчеркнул он.

Читайте також