16.11.24

Прибутки портів Одещини: у кого зростають, у кого падають

Українські морські порти демонструють різні фінансові результати за підсумками трьох кварталів 2024 року: "Південний" і "Чорноморськ" нарощують прибутки, тоді як дунайські - скорочують обсяги.

Про це пише Придунав'я-онлайн.

За даними аналітиків, порт "Південний" значно покращив свої показники, збільшивши виторг у понад 11 разів — до 2,34 млрд грн, порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Чистий прибуток склав 921,56 млн грн, тоді як минулого року порт мав збитки в розмірі 314,64 млн грн.

Порт "Чорноморськ" також продемонстрував значний ріст: виторг збільшився втричі — до 1,48 млрд грн, а чистий прибуток зріс у понад 17 разів — до 668,89 млн грн.
Одеський морський торгівельний порт покращив фінансові результати на 13%, досягнувши виторгу у 253 млн грн. Прибуток зріс у 2,5 раза — до 135,74 млн грн.

Натомість дунайські порти зафіксували спад. Порт Ізмаїл зменшив виторг на 35% — до 1,32 млрд грн, а прибуток скоротився вдвічі — до 389,99 млн грн. Порт Рені скоротив виторг у 4,5 раза — до 175 млн грн, а чистий прибуток зменшився у 51 раз, досягнувши лише 10,74 млн грн.

У ДП "Адміністрація морських портів України" повідомили, що одеські морські порти показали значне зростання вантажообігу. З січня по вересень 2024 року через порти пройшло 74 мільйони тонн вантажів. Це значний прогрес порівняно з тим же періодом минулого року, коли було оброблено лише 41,1 мільйона тонн.

Водночас вантажообіг через порти Дунаю у 2023 році став рекордним й склав понад 29 мільйонів тонн.

08.11.24

Новий скандал в Укрнафті: Наглядова рада і її рішення виявилися нелегітимними



Оприлюднений на офіційному веб-сайті ПАТ «УКРНАФТА» звіт Наглядової ради компанії за 2023 виявив той факт, що склад цієї ради не відповідає вимогам Статуту компанії та українського законодавства, що автоматично робить всі її рішення нелегітимними. 

При цьому, ДАСУ, яка перевіряла діяльність компанії, не звернула уваги на ці порушення. Хоча окремі члени Наглядової ради мають сумнівну ділову репутацію і фігурували у декількох кримінальних справах, а пікантності історії додає той факт, що згідно із оприлюдненим звітом, члени ради з листопада 2023 року почали отримувати зарплату понад 340 тисяч гривень на місяць, хоча не мають не це права. 

У підсумку минуло вже два роки з того моменту, як Нелегітимна наглядова рада призначила Корецького директором Укрнафти після примусового вилучення 49,9% акцій для потреб ЗСУ на час війни. З того часу, компанію постійно спіткають корупційні скандали, а такою значною кількістю підозрюваних НАБУ в діючому топ-менеджменті Укрнафти, не може похвалитися жодна державна компанія.

05.11.24

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність"

На пенсії цим "інвалідам" держава щорічно витрачає 14,5 млн гривень і це тільки в одному регіоні 


Ганул
У списку опинилися не тільки прокурори, а навіть й водії прокуратур

Україну добряче трусонув скандал з отриманням фейкових інвалідностей співробітниками прокуратур в усіх регіонах України за допомогою медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Не обійшло явище й Одеську область. Одеський активіст та лідер організації "Вуличний фронт" Дем'ян Ганул опублікував список співробітників прокуратур – "інвалідів" в регіоні.
 
Список Ганул опублікував у своїх соцмережах. В списку 58 прізвищ – причому там не тільки прокурори, але й спеціалісти та навіть водії прокуратур в низці районів Одеської області.
 
До мене потрапив повний список прокурорів-інвалідів Одеської області

Читайте також