22.09.16

Конгрес США схвалив закон про збереження санкцій проти РФ


Перед його підписанням президентом США ідентичний за змістом законопроект має бути підтриманий Сенатом 


Палата представників Конгресу США одностайно схвалила закон «Про підтримку стабільності і демократії в Україні», раніше підтриманий Комітетом у закордонних справах. Про це повідомило Посольство України в США.

Документ, ініційований Співголовою Комітету у закордонних справах Палати представників Еліотом Енгелем та внесений ним спільно з конгресменом-республіканцем Адамом Кінзінгером, фіксує збереження американських санкцій проти РФ до своєчасного, повного і доведеного виконання нею Мінських домовленостей.

Закон містить заборону на визнання Сполученими Штатами анексії Російською Федерацією Криму. Передбачається, що відповідні санкції залишатимуться чинними доки президент США не надасть до Конгресу свідчення про відновлення суверенітету України над півостровом.

До переліку передбачених законом координованих з союзниками та партнерами США засобів підтримки України включено летальні оборонні системи озброєнь. Окремі його положення спрямовані на посилення протидії російській інформаційній пропаганді та сприяння залученню іноземних інвестицій в економіку України.

Співавторами документа виступили майже 40 конгресменів від Демократичної та Республіканської партій. Перед його підписанням президентом США ідентичний за змістом законопроект має бути підтриманий Сенатом.

Нагадаємо, Комітет Конгресу США схвалив відповідний законопроект у липні, його підтримала більшість членів комітету.

Зазначимо, проект закону про оборонний бюджет США на 2017 фінансовий рік уповноважує виділити до $500 млн з метою забезпечення допомоги у сфері безпеки в Україні, в тому числі летальної допомоги. Водночас, законопроект обмежує половину цих коштів, поки міністр оборони США не підтвердить, що Україна вживає суттєвих заходів щодо реалізації в оборонних інституціях реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, підвищення рівня підзвітності, а також підтримання можливостей у сфері безпеки.

Джерело: Поштівка

Читайте також