07.12.24

Топ-корупціонер Чернишов мав би сісти на в'язничні нари, а не в міністерське крісло!

Верховна Рада призначила Олексія Чернишова Віце-прем'єр-міністром - Міністром національної єдності України. Сьогодні ж Кабмін перейменував Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності.

Що ж це за "нове" міністерство і хто ж цей "новий" міністр?

"Нове" міністерство - це насправді перейменоване МінТОТ. Питання щодо того, чим займалося це міністерство, і чи взагалі воно потрібне, підіймалися роками. Зазвичай люди згадували, що таке міністерство взагалі існує, лише тоді, коли його одіозна керівниця Ірина Верещук робила чергову скандальну заяву.

Тепер же міністерство перейменували. А щоб воно виглядало трохи менш бутафорним, до повноважень міністерства хочуть додати питання закордонних українців та біженців, які перебувають за кордоном. Але ж ці питання є в компетенції МЗС, де й мають бути згідно зі здоровим глуздом, а їх передача до іншого міністерства розбалансовує відповідну державну політику.

Окремо треба наголосити на тому, що перейменування міністерства - це і додаткові, абсолютно зайві в умовах повномасштабної війни, витрати бюджетних коштів, і сотні людиногодин непотрібної роботи, зокрема на внесення змін до численних нормативно-правових актів.

Отже, з "новим" міністерством все ясно. А що ж із "новим" міністром? А з ним історія ще цікавіша...

Наприклад, кілька місяців тому вийшло журналістське розслідування про «зливи» у НАБУ, в якому доводиться, що Директор НАБУ Кривонос особисто дав вказівку співробітникам НАБУ не проводити обшук в Олексія Чернишова – тодішнього голови Правління НАК «Нафтогаз України», колишнього Міністра розвитку громад і територій України. 

Журналісти з’ясували, що була відповідна ухвала ВАКС про обшук будинку Чернишова у Козині, проте обшуку не зробили. Справа, в якій мали провести обшуки, стосувалася отримання хабарів Чернишовим та його оточенням від скандального забудовника Сергія Копистири, власника групи компаній «KSM Group». Ухвала ВАКС свідчить, що чиновники Мінрегіону в період, коли його очолював Чернишов, були причетні до незаконної передачі Копистирі для зведення житлового комплексу земельної ділянки у Києві за адресою Тираспольська 43, яка належить державному підприємству. Також журналісти з’ясували, що одна з квартир забудовника Копистири опинилась у власності дружини Вадима Марчука, який з 21 до 23 року забезпечував охорону Чернишова, коли той очолював Мінрегіон.

У журналістському розслідуванні також йдеться про те, що приблизно у той час, коли Чернишов уникнув обшуку НАБУ, він таємно зустрічався з Кривоносом у будівлі НАБУ, звідки повертався, пересідаючи з одного авто на інше. Очевидно, що така конспірація свідчить про якусь особливу «делікатну» тему зустрічі цих двох топ-посадовців. Подивившись журналістське розслідування, неважко здогадатись, про яку саме.

У цьому розслідуванні також йшлося про те, що Чернишова ще тоді планували повернути в Кабмін. Але з НАБУ тихенько попередили Офіс Президента про те, що у них були питання до Чернишова, і призначення «поставили на паузу», щоб уникнути скандалу. Проте минув час і "слуги" вирішили, що правда про Чернишова забулася, тому вже "можна" повертати його в Кабмін.

Тоді наголошувалось, що Директор НАБУ Кривонос, який раніше керував мега-корумпованою Державною інспекцією архітектури та містобудування України, обслуговуючи інтереси злобудовної мафії, надавав неправомірне сприяння Чернишову – міністру, до сфери управління якого якраз входила ДІАМ під керівництвом Кривоноса, а сама ця справа стосувалась якраз будівництва – а точніше, незаконної забудови на Тираспільській – на незаконно відчуженій земельній ділянці державного підприємства. Ми вимагали аби Чернишов та його спільники понесли заслужене покарання, але замість того, щоб забезпечити оперативне розслідування злочинів Чернишова й звільнити його з посади голови Правління НАК «Нафтогаз України», "слуги" сьогодні навпаки відправили його "на підвищення".

Це все, що треба знати про пріоритети нинішньої влади під час повномасштабної війни й її так звану "боротьбу з корупцією".

В більшості розвинутих країн Європейського Союзу, про рух до якого так багато розповідають "слуги", таке журналістське розслідування поставило б хрест на кар'єрі посадовця. У нас, на жаль, поки що зовсім не так. У середовищі олігархічної псевдо-еліти процвітає кругова порука. Чернишов і надалі спокійно керував "Нафтогазом", а сьогодні таки повернувся в уряд, ще й став віце-прем'єром. А його давній товариш - корупціонер Кривонос продовжує керувати Національним антикорупційним бюро України.

Читайте також