27.12.24

Секретні об'єкти: хто на Одещині ділить мільярди на відновленні



Центр публічних розслідувань провів аналіз витрат на відновлення інфраструктури в Одеській області під час повномасштабної війни. Для цього експерти використали дані аналітичного модуля Prozorro та розглянули закупівлі, оголошені Службою відновлення та розвитку інфраструктури.

Перший рік війни позначився незначними витратами на відновлення. З лютого до грудня 2022 року в Одеській області оголосили лише 224 закупівлі на загальну суму 123 млн грн. Із них 15% пішло на закупівлю меблів. Найдорожчий лот — секретна закупівля на суму 80 млн грн, яку отримала компанія "Автострада", що входить до групи вінницького бізнесмена Максима Шкиля.

Читайте також: Фаворит держзакупівель знову виграв мільйонний тендер на ремонт доріг в Одесі

У 2023 році обсяги фінансування значно зросли: Служба відновлення та розвитку інфраструктури оголосила 164 закупівлі із загальною очікуваною вартістю 8,19 млрд грн.

Основні напрямки витрат:

  • Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги — 31,7%;
  • Будівельні роботи та поточний ремонт — 15,85%;
  • Послуги у сфері інформаційних технологій — 9,76%.

Найбільші суми витратили на два секретних будівництва, загальна вартість яких склала 5 млрд грн. Контракти на ці роботи уклали без відкритих торгів із компаніями "Ростдорстрой" (депутат Одеської міськради Юрій Шумахер) та "Автомагістраль-Південь". Експерти припускають, що ці проєкти можуть стосуватися будівництва оборонних споруд або прокладання нових ліній електропередач.

16.12.24

Глава МЗС Ракушан: Чехія очікувала на нову хвилю українських біженців взимку, але цього не сталося

"Кількість знизилася з 2000 на тиждень, які ми мали в жовтні, до приблизно 1700 на тиждень".

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан заявив, що наразі не фіксується збільшення кількості прибуття біженців з України на тлі масованих обстрілів та зими. Про це повідомляє ct24.

За його словами, Чехія очікувала збільшення кількості заяв про надання тимчасового захисту від українців за грудень і другу половину листопада з огляду на посилення атак на енергетичну інфраструктуру нашої держави.

"А виявилося, що їхня кількість знизилася з 2000 на тиждень, які ми мали в жовтні, до приблизно 1700 на тиждень", – сказав Ракушан.

Однак, за його словами, МВС Чехії продовжує намагатися підтримувати внутрішню міграцію на території України.

"Це означає, що люди, які мають виїхати зі східної частини України, де справді об'єктивно триває війна, повинні мати можливість переїхати до західної частини України, яка логістично ще може це витримати", – додав він.

07.12.24

Топ-корупціонер Чернишов мав би сісти на в'язничні нари, а не в міністерське крісло!

Верховна Рада призначила Олексія Чернишова Віце-прем'єр-міністром - Міністром національної єдності України. Сьогодні ж Кабмін перейменував Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності.

Що ж це за "нове" міністерство і хто ж цей "новий" міністр?

"Нове" міністерство - це насправді перейменоване МінТОТ. Питання щодо того, чим займалося це міністерство, і чи взагалі воно потрібне, підіймалися роками. Зазвичай люди згадували, що таке міністерство взагалі існує, лише тоді, коли його одіозна керівниця Ірина Верещук робила чергову скандальну заяву.

Тепер же міністерство перейменували. А щоб воно виглядало трохи менш бутафорним, до повноважень міністерства хочуть додати питання закордонних українців та біженців, які перебувають за кордоном. Але ж ці питання є в компетенції МЗС, де й мають бути згідно зі здоровим глуздом, а їх передача до іншого міністерства розбалансовує відповідну державну політику.

Читайте також