Страницы

31.05.24

ОДЕСЬКИЙ СУДДЯ ЧВАНКІН - МОРСЬКИЙ ПІРАТ

На просторах Одещини, де безкраї лани зустрічаються із синіми хвилями моря, продовжує розгортатися справжня битва між «піратами» в суддівських мантіях та чесними трударями землі. 

Так званий «морський пірат» намагається утримати в руках дієвий механізм тиску на підприємства реального сектору економіки, які експортують зернові культури. Разом з мародерами з БЕБ Чванкін організовує судовий арешт суден і тримає їх під ним допоки власник не заплатить відступне! 

Як вже стало зрозуміло, йдеться про суддю Чванкіна Сергія Анатолійовича, який 13 травня 2024 року вкотре не з’явився на співбесіду до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За день до засідання ВККСУ подав клопотання про необхідність підготовки до засідання у зв’язку з переліком обставин викладених у висновку громадської ради доброчесності від 05.05.2024 року.

Поведінка судді Чванкіна Сергія протирічить його обов’язку пройти кваліфікаційне оцінювання, а також нічим не передбачено такі безпідставні письмові клопотання про відкладення засідання ВККСУ.

16.05.24

Диверсія проти армії та України

Є значна, масова проблема в оборонці, і її треба терміново вирішувати. Незважаючи що уряд визнав оборонні підприємства будь-якої форми власності стратегічно важливими, і дозволив бронювати до 100% працівників, зайнятих у виконанні оборонних контрактів, ситуація не покращилася, а погіршилася.

Проблема в тому, що бюрократична машина або не може швидко давати необхідні статуси підприємствам і оформляти бронь працівникам, або навмисно затягує вирішення питань.

Це вже виглядає як саботаж: підприємство виконує оборонний держконтракт, через Мінстратегпром оформляє статус критично важливого виробництва - на це йде місяць-два. У цей час ТЦК забирають із підприємства людей, офіційно оформлених, - адже це простіше простого.

Потім Мінстратегпром відправляє в ГШ (зараз за новою постановою - в МО) документи на бронювання працівників - і там вони масово не підписуються взагалі! А в цей час ТЦК забирає всіх офіційно оформлених співробітників, що залишилися, в окопи.

В Україні проведуть Міжнародний конкурс наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору

Учнів закладів загальної середньої освіти, студентів, аспірантів, викладачів та науковців віком до 35 років запрошують взяти участь у Міжнародному конкурсі наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору.

Роботи прийматимуть до 28 жовтня 2024 року. Підсумки та оголошення переможців заплановано на останній тиждень листопада. Про це повідомили на сайті Міносвіти.

Спеціальна тема конкурсу 2024 року: «Я, моя родина, моя країна: пам'ять про Голодомор і погляд на сучасну війну Росії проти України крізь призму особистого досвіду».

Конкурс вшановує пам'ять подружжя українських літераторів — Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Які присвятили себе збиранню усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932–1933 років.

Переможці отримають дипломи, запрошення на урочисту церемонію нагородження до Києва та грошові премії для подальшого поглиблення досліджень із проблематики Голодомору.

Контактна особа – Наталія Богданова, виконавча директорка громадської організації «HREC in Ukraine».

Телефон: +38 (050) 512 21 15, скринька hrecukraine@gmail.com.

Деталі про умови конкурсу можна прочитати тут.


13.05.24

Многоэтажку в Белгороде взорвала Россия: военные аналитики назвали сразу 5 признаков

Многоэтажный дом в Белгороде был взорван российскими военными, сразу несколько весомых факторов указывают на это. 

Сразу несколько военных аналитиков поставили под сомнение и опровергли официальную версию и причины Москвы про обрушение подъезда в жилой десятиэтажке в Белгороде. Минобороны России накануне сообщало, что в высотку попал осколок сбитой российской ПВО ракеты "Точка-У". 

Однако эксперты пришли к выводу, что картина разрушений не характерна для этой версии. На видео взрыва с юго-западной стороны не видно падения боеприпаса. На это указал, в частности, OSINT-аналитик Оливер Александер. По его мнению, это связано с тем, что единственное видео попадания снаряда снято камерой, которая "смотрит на юго-западную сторону здания, а взрыв, вероятно, был вызван неудачей российской планирующей бомбы, упавшей на северо-восточную сторону"

Повреждения машин и гаражей с северо-восточной стороны дома. Александер также обратил внимание на то, что с северо-восточной стороны здания сильно повреждены стоящие перед домом гаражи и машины. Подобные повреждения можно было ожидать после попадания планирующей бомбы на нижние этажи здания, добавил он. 

Выбитые стекла с северо-восточной части дома. Белгородское издание "Пепел" написало, что с северо-восточной части здания не осталось ни одного целого окна в отличии от юго-западной. 

Обгоревшие участки дома. Военный аналитик Ян Матвеев отметил, что на фасаде здания с северо-восточной части видны обгорелые участки. "Основной взрыв был там", — сделал вывод он. 

Не видно следов шрапнели. Матвеев обратил внимание и на то, что на месте взрыва нет следов от удара поражающих элементов, которые во время взрыва ракеты от "Точки-У" разлетаются на открытом пространстве на расстояние в 3 гектара. Так как ракета российской ПВО также может разбрасывать шрапнель, отсутствие ее следов может свидетельствовать о взрыве авиабомбы, пояснил "Агентству" аналитик. При этом он допустил, что следов поражающих элементов может быть не видно из-за завалов. На это же указал и сооснователь Conflict Intelligence Team Руслан Левиев.

12.05.24

Рекордний прибуток: Spotify заробила понад 1 мільярд євро після скорочення штату

Шведська стримінгова компанія Spotify оголосила про рекордний прибуток у понад 1 мільярд євро після року скорочення витрат і штату.

Про це пише BBC.

Зокрема торік компанія скоротила 17% працівників, щоб зменшити витрати.

А вже у грудні генеральний директор Spotify Даніель Ек заявив, що близько 1 500 робочих місць буде скорочено в межах «суттєвих дій щодо оптимізації наших витрат», щоб компанія могла досягти своїх цілей.

Нині Spotify має 615 мільйонів користувачів, що дещо нижче власного прогнозу в 618 мільйонів на квартал.

На середину року компанія планує збільшити цю кількість до 631 мільйона. Кількість преміум підписників у першому кварталі зросла на 14% - до 239 мільйонів.

Як розповіли журналісти, з моменту свого запуску у 2006 році Spotify інвестувала велику суму грошей у розвиток бізнесу та забезпечення ексклюзивного вмісту. На платформі представлені подкасти, створені Мішель і Бараком Обамою, а також герцогом і герцогинею Сассекськими.

08.05.24

П’яний ухилянт порізав собі вени в будівлі Ізмаїльського ТЦК


Вчора, 7 травня, в Ізмаїльську міську лікарню було доставлено 30-річного мешканця Ізмаїла з порізом зап’ястя. Попередньо встановлено, що травму чоловік наніс собі під час перебування у будівлі Ізмаїльського ТЦК, куди його запросили для уточнення даних. Про це повідомляє Ізмаїл-онлайн

Попередньо встановлено, що подія сталася близько 18 години вечора. Громадянин перебував у стані алкогольного сп’яніння та таким чином, вірогідно, вирішив уникнути мобілізації.

У медзакладі пацієнту надали необхідну допомогу, після чого його стан стабілізувався.

За словами медиків, чоловік поводився зухвало та відмовлявся спілкуватися з поліціянтами, які прибули для з’ясування обставин. Після конфлікту він покинув лікарню та зник.

05.05.24

Ексчемпіон WBC Гвоздик пояснив, чому Ломаченко розтратив «кредит довіри» в українців

Протягом більш ніж двох років, що минули з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Василь Ломаченко в публічному форматі жодного разу не висловився про неприпустимість дій країни-агресора проти своїх співвітчизників.

Ломаченко
Василь Ломаченко

Про те, яка думка склалася у колишнього чемпіона Олександра Гвоздика щодо сумнівної, і, судячи з усього, відкритої проросійської позиції свого титулованого колеги Василя Ломаченка, пише The Sunday Long Read.

За словами Гвоздика, його співвітчизник жодним чином не зберіг статусу національного героя, як це часто підносять у загальносвітовому медіапросторі. Зокрема, подекуди іноЗМІ намагаються виставити Ломаченка (який неодноразово підтверджував свою проросійську схильність, наприклад, проігнорувавши численні жертви в Чернігові, та водночас виставивши у соцмережах цитати священника РПЦ) у ролі українського героя, але достатньо поговорити із тренерами та бійцями з України, щоб зрозуміти — думка про Василя сформувалася абсолютно протилежна.

Ексчемпіон WBC наголосив:

Ймовірно, це те, що TopRank намагається зробити, щоб виглядало так, ніби він [Ломаченко] підтримує свою країну… [Але] відтоді як почалася ця війна, відбулися ще серйозніші бомбардування. Люди під завалами. Люди в крові, з відірваними кінцівками. Я цього не підтримую. Через це багато хто його [Ломаченка] більше не любить.

01.05.24

Князь Кий при дворі короля Артура

Проблема походження та діяльності князя Кия лишається не розкритою. За офіційними даними він був полянським князем та одним із трьох братів (Кий, Щек і Хорив, які мали ще сестру Либідь), які згідно  "Повісті минулих літ" (ХІ - ХІІ ст.), жили на дніпровських горах. Там вони збудували місто Київ, після чого Кий відправившись до візантійського імператора переселився на Дунай, де заснував нове містечко Києвець.
Князь Кий - сучасний малюнок

По неофіційній версії, у істориків немає чіткої думки проте ким насправді міг бути вищезгаданий князь. Так археолог та історик Борис Рибаков (1908 - 2001 рр.) ототожнював Кия із згаданим візантійським письменником Прокопієм Кесарійським (500 - 562/565 рр.), Хілбудієм (VI ст.), який був намісником діоцеза Фракії у Східній Римській імперії на початку 530-х рр. Туди його назначив імператор Юстиніан І (527 - 565 рр.). Однак сам автор не називає національності Хілбудія, зазначаючи лише, що він був близький до імператорського дому. Історик Юліан Брайчевський (1924 - 2001 рр.) вважав, що Києм був болгарський хан Кувер (VI ст.), який жив під час правління імператорів Констянтина IV (668 - 685 рр.) і Юстиніана ІІ (685 - 695, 705 - 711 рр.) та підняв повстання проти аварів у Паннонії, звідки пішов зі своїм племенем до Македонії, неподалік Солуні (Салоніки).