Страницы

31.07.23

Китай не взяв на себе відповідальність щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України - фон дер Ляєн

Китай як член Організації Об'єднаних Націй не взяв на себе повною мірою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Про це заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на Філіппінському бізнес-форумі.

Цитата

"Дозвольте мені почати з безпеки. Філіппіни допомогли побудувати заснований на правилах світовий порядок, ви були одним із засновників ООН, АСЕАН та Світової організації торгівлі. Минулого року ви виступили на захист світового порядку, коли росія ввела свої танки в Україну. І Європейський Союз, і Філіппіни, а також понад 140 країн однозначно засудили агресивну війну росії проти суверенного, незалежного члена ООН", - заявила фон дер Ляєн.

Президент Єврокомісії підкреслила: "Але ще один постійний член Ради Безпеки ООН – Китай – ще не взяв на себе повною мірою свою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Це відбувається на тлі більш наполегливої позиції Китаю у вашому регіоні".

22.07.23

В Україні вводять обов’язкову реєстрацію артезіанських свердловин: власники повинні будуть вести облік використаної води

В Україні запровадили обов’язковий облік всіх артезіанських свердловин та обсягу води, який використовують їх власники.  

Днями Кабмін ухвалив відповідні зміни до постанови №963 щодо державного обліку артезіанських свердловин. Про це розповів представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у власному Telegram-каналі.

Одним із нововведень, запропонованих урядовцями, стало запровадження обліку використання води зі свердловин. Отож, Кабміном буде розроблено нормативні акти, якими регулюватиметься періодичність подання та оновлення відомостей у Державному реєстрі артезіанських свердловин.

Також у законодавстві з’явиться чітке визначення поняття «артезіанська свердловина». Усі дані, пов’язані зі свердловиною, користувач зможе подавати та оновлювати в особистому кабінеті на Державному геологічному інтернет-порталі.

20.07.23

В "Укроборонпромі" визнали, що серійного виробництва дронів немає: чому це системна проблема

А це означає, що дрон на 1000 кілометрів так і залишився виключно піар-проєктом "Укроборонпром", або був їм із самого початку

Менеджер проєктів "Укроборонпрому" Олег Болдирєв, більш відомий як Мартін Брест, несподівано розкрив деталі відносно виробництва дронів на державних підприємствах, що входять у склад вже колишнього держконцерну, який перетворено на акціонерне товариство.

За його словами жодного дрона від підприємств "Укроборонпрому" не було замовлено. Тобто ні про яке серійне виробництво дронів на підприємствах цієї організації не йдеться. Саме такий допис він залишив у коментарях до поста у Facebook українського журналіста Олександра Суркова.

Сам пост був доволі критичним по відношенню до "Укроборонпрому" й зокрема містив наступне:

"За півтори роки війни гусєвський оборонпром не те що не поставив на конвеєр типові зразки - але й не запропонував для ЗСУ жодного ефективного рішення. Все що вони демонстрували у презентаціях весь цей час - не результат роботи "потужних КБ", а інді-розробки наших кулібіних-одиначок які себе приписують чиновники з зарплатнями космонавтів."

19.07.23

Зброя виснаження: що отримала Україна від союзників від США

Касетні боєприпаси є ефективною зброєю, яка допоможе ЗСУ

У вівторок, 18 липня, командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що американські касетні боєприпаси вже прибули в Україну і будуть готові до використання протягом кількох днів. Надані гаубиці М777, які стрілятимуть цими снарядами, вже на позиціях в районі Бахмута. Нагадаємо, 7 липня у США оголосили про виділення нового пакету військової допомоги для України, до якого увійшли касетні боєприпаси. Вже 13 липня командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що ці снаряди вже знаходяться в Україні. Питання надання Україні касетних боєприпасів вирішувалося не один місяць – усе через їхню небезпеку для мирного населення. Варто зазначити, що таке озброєння заборонено в низці країн, існує відповідна Конвенція від 2008 року, проте ні Україна, ні США, ні агресорка Росія цей документ не підписували. Чому Україні потрібні касетні боєприпаси, як вони вплинуть на противника, а також про те в кого таких снарядів більше – у США чи в Росії – пояснив військовий аналітик Петро Черник.

Чому потрібен такий боєприпас? Уявляємо лісосмугу. Там може бути зосереджений, скажімо, взвод противника з усією приданою технікою – 5-6 одиниць, є ще кілька танків і тому подібне. У лісосмузі це все замасковано, побудовані бліндажі, добре обладнані окопи. Щоб засипати це поле звичайними снарядами, треба 30-40 залпів. Один снаряд коштує в межах 1000 доларів. Якщо застосовувати "Ескалібур", який гарантовано досягає танка, то він коштує від 120 до 170 тисяч доларів.

05.07.23

В Ізмаїлі майор Нацгвардії визнав, що вимагав 150 тисяч гривень від вдови загиблого

В Ізмаїлі заступник командира 18-й окремого батальйону Національної гвардії по роботі з особовим складом Роман Токарчук визнав вину у вимаганні 150 тис. гривень від вдови загиблого підлеглого. Про це стало відомо із вироку Ізмаїльского райсуду за ч. 2 ст. 369-2 КК, пише Ізмаїл-онлайн.

У лютому цього року Токарчук з метою особистого незаконного збагачення отримав від вдови загиблого штаб-сержанта 150 тис. гривень. Гроші він брав нібито за вплив на членів комісії спеціального розслідування смертельного нещасного випадку. Він стався з військовослужбовцем в період проходження служби, що стало підставою для отримання жінкою одноразової грошової допомоги у 15 млн гривень.

У судовому засіданні Токарчук повністю визнав себе винним у вчиненні зазначеного злочину, щиро розкаявся в його вчиненні. Його засудили до двох років покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні. Після затримання Токарчук знаходився в одеському СІЗО. Наразі засуджений досі знаходиться під вартою в Ізмаїльському СІЗО. В його вирок додали строк попереднього ув’язнення з лютого.