Страницы

27.04.25

Одеські нардепи-мільйонери не посоромилися отримати компенсацію за житло в Києві

Верховна Рада України за січень та лютий 2025 року виплатила 191,1 тисячі гривень депутатам обраним відстоювати інтереси Одеської області як компенсацію вартості оренди житла або винайму готельного номера.

Відповідні документи оприлюднила пресслужба парламенту.

За січень та за лютий в переліку отримувачів цієї компенсації п'ятеро народних обранців з Одеської області:

  • Сергій Колебошин.
  • Олексій Леонов.
  • Олег Колєв
  • Микола Скорик.
  • Олександр Ткаченко

У лютому ці депутати отримали за січень загалом 101,1 тисячі гривень усі окрім Олександра Ткаченко отримали по 20 тисяч 150 гривень - він отримав 19,5 тисячі гривень, а у березні усі п'ятеро отримали за лютий по 18,2 тисячі гривень відповідно загальна сума на усіх склала 91 тисячу гривень.

Згідно зі статтею 35 закону "Про статус народного депутата України", депутати Верховної Ради України отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж Києва.

Тим часом Центр публічних розслідувань проаналізував щорічні декларації народних депутатів України, обраних від Одеської області. Лідером за обсягом власного доходу став Микола Скорик – народний депутат від забороненої партії ОПЗЖ. У 2024 році він задекларував 3,2 мільйона гривень. 

Третю позицію розділили двоє депутатів від "Слуги народу" — Олександр Ткаченко та Олег Колєв, які задекларували по 1,7 мільйона гривень кожен. Обидва стабільно фігурують у п’ятірці найзаможніших нардепів від Одещини вже кілька років поспіль.

Також ці п'ятеро депутатів отримували компенсацію за оренду житла або проживання в готелі протягом минулого року. Кожен із них отримав по 19,5 тисяч гривень.

22.04.25

Загальна кількість зерновозів у відстої вже може сягати 7–10 тис. одиниць



На ринку використання вагонів-зерновозів — стійкий профіцит. Залежно від сезону, надлишок становить від 7–8 до 12 тис. зерновозів. Про це розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.

Причини виникнення профіциту:

  • Покращення експлуатаційних показників роботи перевізника (АТ «Укрзалізниця»): зросла швидкість руху вагонів та покращився обіг вагону (до 11-12 діб).
  • Стабільна робота українського коридору: у 2024 році три основні маршрути експорту дозволяли вивозити врожай планомірно. Стало працюючі маршрути експорту зерна через порти Чорного моря, через західні сухопутні переходи, через порти Дунаю заспокоїли аграрний ринок. До того ж аграрії не поспішали продавати зерно, очікуючи кращих цін для свого збіжжя.

Загальний парк зерновозів в Україні складає близько 32,7 тис. одиниць, із яких 10,6 тис. належать «Укрзалізниці», решта — приватним компаніям, пояснює Ткачов. Однак у робочому парку (придатні до експлуатації) приблизно 27 тис. вагонів-зерновозів, в тому числі приблизно 5,5-6 тис. — вагони «Укрзалізниці» і близько 21 тис. — приватні.

У пікові місяці (жовтень–грудень) попиту на вагони, коли необхідно перевезти 3–4 млн т зерна на місяць, достатньо 17–20 тис. вагонів. У період низького попиту на вагони-зерновози (березень-червень), потрібний парк становить лише 12–15 тис. вагонів.

«Це означає, що навіть у найменш завантажений період на ринку є надлишок у 15 тис. одиниць. У високий сезон профіцит скорочується, але не зникає повністю — залишаючи близько 7–8 тис. «зайвих» вагонів», — говорить Ткачов.

16.04.25

Гендиректор Укрпошти назвав народну депутатку безсовісною через пости в Telegram

Народний депутат Ніна Южаніна 13 квітня у своєму Telegram каналі піддала критиці генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського за відмову надавати інформацію щодо фінансових рішень держпідприємства. У свою чергу, Смілянський звинуватив Южаніну у відсутності совісті. Адже вона ставила до нього питання в день, коли вся Україна була в жалобі через російський ракетний удар по Сумам. Щодо інформації – Смілянський пообіцяв надати жорстку відповідь і згадав про благодійний фонд народного депутата Петра Порошенка. 

Укрпошта – найтаємніша державна компанія в Україні

“На запитання у депутатському запиті (спецпроцедура оголошення в залі ВРУ) щодо надання інформації з окремих питань діяльності Укрпошти: який рівень рентабельності фінансових послуг Укрпошти з переказу коштів без відкриття рахунку? Відповідь гендиректора – облік прибутковості та рентабельності окремих послуг Укрпоштою НЕ ведеться. Підприємство планує перейти на сегментний аналіз бізнесу орієнтовно з 2026 року. Навіщо вести прибуткову діяльність? Що буде, те й буде”, – написала Ніна Южаніна.

Народна депутатка назвала збиток Укрпошти:

  • у 2022 році склав 1 мільярд 258 млн грн,
  • у 2023 році склав 796 млн гривень,
  • у 2024 році склав 413,2 млн гривень.

“І за це керівник Укрпошти отримує величезну заробітну плату. Після цього Укрпошта претендує ще створити банк фінансової інклюзії та залучати депозити у громадян. Яка гарантія повернення коштів фізичним особам, якщо діяльність засновника збиткова? Невже Національний банк України дозволить збільшити ризики для фінансової стабільності на банківському ринку? Запитань більше, ніж відповідей”, – написала Ніна Южаніна.

Крім того, народна депутатка згадала скандал про примусову благодійність поштового оператора. Йдеться про переказ Укрпоштою 1 гривні з кожної посилки до благодійного фонду “Київська школа економіки”. А також про небажання Укрпошти назвати поточний рівень зарплати Ігоря Смілянського.

Щодо запиту – відповідь буде. І жорстка

“Сьогодні всі пишуть про трагедію в Сумах. Скасовують розважальні події, не пишуть заплановані позитивні та жартівливі пости. Я скасував наші пости. Ну як всі – всі хто має совість. Але як виявилось совість та повагу мають не всі. І от депутат Ніна Южаніна вирішила саме сьогодні (вже після трагедії в Сумах) в своєму ТГ каналі задати питання щодо благодійності, яку збирає Укрпошта разом фондом КШЕ Тимофія Милованова. Тобто кошти, які йдуть на боротьбу з тими, хто сьогодні вбив дітей і дорослих в Сумах. Якщо раптом Ви спитали: може це одразу після посту про Суми? Ні. Про Суми в неї там нічого немає. Про донати та зарплату Смілянського є. А про Суми немає. Я не знаю, може сидіння в депутатському будиночку в заможному Козині (де я собі будинок дозволити не можу) так викривляє мозок. Щодо її запиту – відповідь буде. І жорстка. Вам сподобається. А поки – поки Ви питаєте, чому Укрпошта співпрацює з КШЕ а не в фонд НБУ, готуйте відповідь чому лідер Вашій партії має свій благодійний фонд, а не спрямовує всі кошти на рахунок НБУ та United24. Світла памʼять загиблим і совісті деяких депутатів!” – написав знахабнілий Ігор Смілянський у ФБ.


14.04.25

Конфісковане на Одещині російське судно виставили на продаж за 2 мільйони

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) виставило на продаж арештоване в Ізмаїлі Одеської області судно Nika Spirit.

Відповідне оголошення оприлюднене в системі Прозорро.Продажі, повідомляє Придунав'я-онлайн.

Аукціон запланований на 21 квітня зі стартовою ціною 2 мільйони 438,5 тисячі гривень. Судно фактично є танкером для перевезення нафтопродуктів. Рік будівництва - 1989. Функціональний знос становить 80%.

4 листопада 2024 року Дніпровський районний суд Києва дозволив Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) російського танкера Nika Spirit.  

Танкер Nika Spirit (раніше відомий як Neyma) був затриманий 24 липня 2019 року в порту Ізмаїл. За даними міжнародної інформаційної системи Equasis, судно було ідентифіковано як те, що використовувалось для блокування Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Тоді танкер нібито сів на мілину під аркою Керченського мосту під час подій 25 листопада 2018 року, коли українські кораблі "Бердянськ" та "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря та були атаковані російськими військовими кораблями, внаслідок чого українських моряків захопили у полон.

Також нещодавно в Одеській області конфіскували суховантаж USKO MFU під прапором Камеруну. Причина – незаконний вхід у порти тимчасово окупованого Криму. Суд вирішив передати його у власність держави.

У серпні Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) також оголосило про відбір управителя для конфіскованого суховантажного судна EMMAKRIS III. Йшлося про судно, яке пришвартоване на одному з причалів у порту Чорноморська в Одеській області.

Раніше АРМА реалізувало перший арештований актив - 1,2 тисячі тонн зерна були продані за 4,9 мільйона. Це зерно, вилучене в Миколаєві.

02.04.25

Ексдепутата Одеської облради Бойченка засудили до 10 років


Ексзаступника керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури та ексдепутата Одеської облради викрили на одержанні 40 тис. доларів хабаря від директора господарського підприємства за неперешкоджання веденню бізнесу.
Вищий антикорупційний суд засудив колишнього заступника керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області Івана Мараховського та ексдепутата Одеської обласної ради Івана Бойченка за одержання 40 тисяч доларів неправомірної вигоди. Їм призначили вісім і десять років позбавлення волі відповідно. Про це інформує пресслужба САП у середу, 2 квітня.
"Колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок колишньому заступнику керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області та ексдепутату Одеської обласної ради, яких викрили на одержанні 40 тис. доларів неправомірної вигоди від директора господарського підприємства за неперешкоджання веденню бізнесу", - мовиться у повідомленні.
Вироком суду ексдепутату Одеської обласної ради призначено покарання у виді десяти років позбавлення волі з позбавленням права перебувати на посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування, крім виборних, на строк 3 роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.
Також суд змінив особі запобіжний захід, збільшивши розмір застави до 5 млн грн з покладенням відповідних процесуальних обовʼязків.
Тоді як колишньому заступнику керівника місцевої прокуратури призначили покарання у виді восьми років позбавлення волі з позбавленням права перебувати на посадах у системі правосуддя - судді, адвоката, прокурора - на строк 3 роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.
Також особу позбавлено класного чину радника юстиції.
У пресслужбі не вказують про кого йдеться, однак відповідно до матеріалів справи, можна припустити, що мовиться саме про експрокурора Мараховського та ексдепутата Бойченка.