Страницы

29.03.23

При продажу української пшениці Україну грабують двічі: розслідування

Реалізується ця схема через відкриття компаній на підставних осіб та на загублені паспорти.

У рамках схеми, за якою з України вивозиться пшениця, нашу країну фактично обкрадають, причому відбувається це двічі. 

Про це пише Поштівка з посиланням на розслідування ЗМІ.

Як виявив аналіз поставок української пшениці у другому півріччі 2022-го, перший раз грабунок відбувається, коли зерно продається за найнижчими у світі цінами. Другий - коли гроші від її продажу "осідають" не в Україні, позбавляючи державу частини податків і валютної виручки.

Реалізується ця схема через відкриття компаній на підставних осіб та на загублені паспорти.

"Це історії про відвертий кримінал, коли зернотрейдингом займаються компанії, мета яких проста — продати зерно і закритися до того моменту, поки не настане строк повернення валютної виручки. Це буквальне вимивання грошей із країни у найскрутніші для неї часи", - наголошує видання.

За даними джерела ZN.UA на ринку, справа зайшла вже так далеко, що тепер фіктивні компанії навіть рахунків у банках не мають, а зразу в угоді прописують, що оплату має отримати третя юрособа в іншій юрисдикції.

У 2022 році ця схема реалізовувалася через постачання пшениці до Туреччини, Румунії, Іспанії, Польщі, Індонезії, Італії, Бангладеш.

А виручка в цей же період осідала переважно в Швейцарії, Великій Британії, Кіпрі, Польщі, ОАЕ, Угорщині, Сейшельських Островах. Втім, більш ретельний аналіз виявив ще чимало офшорних і низькоподаткових юрисдикцій, у яких осідає наша виручка за продану пшеницю. Що офшорніше, то дешевше.

17.03.23

46 автомобілів, більше 1000 пічок-буржуйок, дрони та іншу різноманітну допомогу Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» передав військовим

Співзасновник Благодійного фонду Урбанського «Придунав’я», заступник голови Одеської обласної ради Олександр Урбанський звітував про роботу Фонду за минулий рік.  

З перших днів повномасштабного вторгнення Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я»  допомагає українським захисникам.

За минулий рік Фондом було зроблено:

·        передано військовим на фронт 46 автомобілів різного класу та дрони;

·        організовано виробництво та відправлено на фронт більше 1000 пічок-буржуйок;

·        виготовлено та передано сотні протитанкові «їжаки» та «часники» для забезпечення безпеки мешканців населених пунктів;

·        організовано харчування територіальної оборони Ізмаїла;

·        надана допомога у доставці продовольства до торговельної мережі Ізмаїла;

·        надано 40 тонн продуктів харчування та засобів гігієни для переселенців та людей, які опинились в скрутному становищі;

·        придбано десятки тон дизпалива для військових та цивільних потреб;

·        передано десятки генераторів різної потужності – від 7 кВт до 150 кВт - установам і медзакладам населених пунктів Бессарабії.

10.03.23

Maersk відновила доставку вантажів в український порт Рені

Один зі світових лідерів данська транспортно-логістична компанія A. P. Moeller-Maersk AS, яка припинила суднозаходи в Україну з лютого минулого року після повномасштабного російського вторгнення, відновила доставку вантажів клієнтів до українського порту Рені з Констанци (Румунія) баржовим сполученням, йдеться на офіційному сайті компанії.

"Розвиток в Україні залишається у фокусі уваги, а також імплементація рішень для наших клієнтів із точки зору гарантування безпеки", - ідеться в повідомленні.
Згідно з ним, Maersk запускає нове щотижневе баржеве сполучення з порту Констанца до порту Рені за двома маршрутами - через Констанцу/Дунайський канал і Чорне море з часом транзиту приблизно 1,5 дні.

Повідомляється, що система компанії оновлена і приймає бронювання від клієнтів із доставкою до порту Рені. Їх виконання залежатиме від робочих можливостей за умови оформлення належної документації, включно з юридичним ухваленням положення про Україну щодо наявності ризиків у регіоні.