Страницы

15.09.21

Хто небезпечніший - перехворілий на коронавірус або вакцинований: інфекціоніст дав українцям відповідь

Фахівець вважає, що люди, які вже перехворіли на COVID, мають отримувати додаткові привілеї.

Інфекціоніст Євген Дубровський розповів українцям, хто небезпечніший для суспільства - вакцинована від коронавірусу людина або той, хто вже перехворів COVID. Це питання він розглянув з точки зору ризиків зараження і перенесення коронавірусної інфекції.

Своєю думкою інфекціоніст поділився в Facebook.

Так, Дубровський вважає, що перехворілі люди є більш безпечними для оточення, в порівнянні з тими, хто вакцинувався.

"Вже доведено, що перехворілі люди хворіють повторно надзвичайно рідко. Навіть вирахуваний відсоток - 0,1. Ця десята частка відсотка припадає на людей, що мають дефекти імунітету, які не дозволяють сформувати повноцінний тривалий захист. Хворі повторно все одно одужують, більш того, важко хворіють взагалі вкрай рідко (теж пораховано – в 0,05% випадків потрапляють в стаціонар). Отже, їх імунітет достатній, щоб одужати, але недостатній для формування імунної пам'яті", - написав інфекціоніст.

Читайте також:  Вакциновані мають у 13 разів більший ризик захворіти на COVID-19, ніж перехворілі — дослідження

За словами Дубровського, у більшості людей, які перехворіли на коронавірус, з'являється тривалий імунітет. Такий імунітет може захистити їх від повторного зараження протягом багатьох місяців. Також інфекціоніст стверджує, що у лікарів і персоналу так званих ковідних відділень практично не трапляється повторне зараження коронавірусом. Цими словами експерт вказав на те, що імунітет у перехворілих людей може бути вельми сильним.

Що стосується людей, які зробили собі щеплення від коронавірусу, вони можуть захворіти COVID і це нормально. 

"Це не дивно, тут немає нічого несподіваного. Ні ВООЗ, ні CDC, ні МОЗ не стверджують, що вакцинація гарантує стовідсотковий захист", - додав Дубровський.

Також він вказав, що щеплені люди марно ігнорують правила безпеки. Люди, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, все одно можуть ним заразитися і захворіти, тому їм варто не ігнорувати симптоми хвороби.

Читайте також:  Ученый-иммунолог: вакцины от ковида - бесполезны и небезопасны

Тому, вважає інфекціоніст, люди, що перехворіли, порівняно зі щепленими, є більш безпечними для оточення. Дубровський стверджує, що ті, хто вже переніс коронавірус, можуть мати такі ж привілеї, як і ті, хто пройшов вакцинацію.

Довідка.

Під час зустрічі з коронавірусом імунна система виробляє антитіла до всіх компонентів вірусу, тоді як вакцина лише до деяких, наприклад до певного білка. Такі антитіла формуються за "скороченою програмою", їх може утворитися багато, але вони не будуть "якісними". Тому антитіла, які виробляються після вакцинації, не стають ефективним захистом. Якісні антитіла з'являються тільки в результаті природної реакції організму на вірус.
Імунітет людей, які перехворіли від коронавірусів в легкій або безсимптомній формі, у багато разів сильніший, ніж у вакцинованих. Більше того, вакцинація може послабити імунну відповідь організму.