Страницы

23.07.21

У Німеччині вимагають позбавити Україну компенсації за угодою по «Північному потоку — 2»


Читачі німецького видання Der Spiegel зажадали «не сипати Україні гроші» через угоду між США та Німеччиною по «Північному потоку — 2». Видання опублікувало матеріал, присвячений домовленості між Берліном і Вашингтоном. Зокрема, в ньому зазначено, що Німеччина і США висловили готовність підтримати Україну в розвитку «зеленої» енергетики і забезпечити транзит газу через республіку в майбутньому десятилітті.
У статті наголошується, що Німеччина не виключає можливість компенсації Україні якоїсь великої суми в разі зниження обсягів транзиту газу через країну.

Читачів Der Spiegel, які коментували статтю, подібну угоду не порадувало.

«Всі зароблять на угоді канцлера [ФРН Ангели] Меркель, тільки розплачуватися доведеться як завжди німецькому платникові податків», — висловив свою думку один з них.

Інший користувач підкреслив, що «закачувати величезні суми в українську корупційну систему, щоб грошима відвернути Україну від Росії» того не варто.

Читачі відзначили, зокрема, що Німеччина могла б допомогти собі самій після спустошливої повені.

Крім того, вони звернули увагу і на той факт, що німцям не варто витрачати гроші на Україну, адже газопровід зробить паливо в Німеччині дешевше.

Днем раніше стало відомо, що Німеччина і США досягли угоди по «Північному потоку — 2». За інформацією Держдепу, Берлін погодився прийняти заходи по підтримці європейського енергоринку, вживати заходів аж до санкцій щодо Росії, якщо вона буде обмежувати поставки енергоносіїв. Також німецька влада взяли на себе зобов’язання виділити € 200 млн на підтримку енергосектору України та організувати фонд розміром в $ 1 млрд, який забезпечить енергобезпеку країни. Крім того, Німеччина в рамках домовленостей підтримає вимогу США продовжити угоду про транзит російського газу через Україну, що закінчується в 2024 році.

У свою чергу, посол РФ в Вашингтоні Анатолій Антонов зазначив, що документ викликає серйозні питання і нерозуміння в частині політичних випадів на адресу Росії. За його словами, «ворожа тональність» по відношенню до Москви в корені суперечить духу переговорів президентів США і РФ Джо Байдена і Володимира Путіна в Женеві.

«Північний потік — 2» будується від Росії до Німеччини по дну Балтики з метою прямих поставок газу в Європу. Країни Євросоюзу в основному підтримують проект і беруть участь в його реалізації. Проти виступають держави Прибалтики, Польща, США і Україна. Остання побоюється зупинки транзиту російського газу через свою територію. При цьому США розраховують вивести на європейський ринок свій зріджений природний газ.