Страницы

19.10.19

Робота за кордоном: яких спеціалістів чекають у Польщі, Німеччині та Італії

Найчастіше українці шукають роботу у Польщі, Угорщині, Чехії. Це пов'язано з територіальною близькістю, подібним менталітетом. На другому місці — Німеччина, розповіла спеціаліст експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна" Юлія Дрожжина.

"За контрактом працює близько 40% українських заробітчан. Порівняно з минулим роком стало менше тих, хто їздив на сезонну роботу. Переважно заробітчанам треба працювати 12 годин на день, 6 днів на тиждень. Інколи роботодавці пропонують безоплатне житло. Зарплату обіцяють від $1 тисячі. У Чехії заробітчани за 8 місяців отримали $15 тисяч. Щоправда працювати довелося у важких умовах", - каже експерт.
Додає, що за кордоном найзатребуваніші українські програмісти, виробничий, робітничий та домашній персонал. Попитом користуються вітчизняні інженери.
"Якщо говоримо про Польщу, Чехію, то там більше чекають на робітничий персонал. В Іспанії, Італії, Португалії роботу переважно пропонують домашньому персоналу, у сфері готельно-ресторанного бізнесу. Активно українськими заробітчанами цікавиться Китай. Запрошує викладачів, тих же фахівців сфери готельно-ресторанного бізнесу", - пояснює Юлія Дрожжина.
Додає, що українські програмісти за кордон їдуть не стільки через можливість більше заробляти, скільки хочуть кар'єрного зростання та нового досвіду.

Читайте також: Украинские заробитчане установили рекорд по денежным переводам

Найбільше українські заробітчани хочуть повернутися на роботу в США. На думку 37% опитаних країна повністю виправдала їхні очікування. 24% стверджують, що навіть перевищила. На другому місці за кількістю позитивних вражень - Болгарія, на третьому - Німеччина. Найбільше заробітчани розчаровані роботою у Росії.

Автор: Маргаріта ДИКАЛЮК