Спочатку Гройсман різко критикував формулу "Роттердам+", але потім почав виправдовувати цю схему та ухвалювати рішення на користь Ахметова.
1 липня 2016 року на засіданні Кабміну прем'єр Володимир Гройсман сказав: "Схема Роттердам+ неприйнятна. Це рішення незалежного від уряду регулятора НКРЕКП. Але уряд не буде сидіти і споглядати, як формується ціна вугілля! Позиція уряду з цього приводу буде дуже публічна!".
Прем'єр звернув увагу на зростання ціни електроенергії.
"Ми створюємо конкурентну економіку чи навпаки — встановлюємо непомірні ціни, які можуть мати важкі наслідки для економіки?" — запитав він і доручив з'ясувати це питання.
Далі почалося цікаве.
У вересні 2016 року заступник Гройсмана, перший віце-прем'єр міністр Степан Кубів, повідомив виданню "Дєло": уряд дійшов до висновку, що формула Роттердам+ раціональна, бо це "орієнтація цін внутрішнього ринку на рівень цін світового ринку".
В уряді вирішили, що, перш за все, європейською мусить бути ціна вугілля, яке продає Рінат Ахметов. Його компанії ДТЕК належить 85% українського вугілля.
Правда, ця ціна вища за світову. По-перше, вугілля із сіркою 2% прирівняли до вугілля із сіркою менше 1% (індекс АРІ2 у Роттердамі). По-друге, до "ціни Роттердама" додали вартість транспортування за 8 тис км. У реальності його, звичайно, не існує, бо жодних реальних поставок з Роттердама не відбувається.
Ось такою була позиція колишнього коменданта Майдану, який не так давно виводив людей на Майдан проти Януковича та його олігархічного клану.
Нові заяви Гройсмана — зміна риторики на протилежну
12 лютого 2017 року в ефірі ТРК "Україна", яка належить Ахметову, під час блокади торгівлі з окупованими територіями, пізніше закріпленої рішенням РНБОУ, Гройсман заявив, що альтернативи донецькому вугіллю нема. Тоді вже майже рік саме вугілля з ОРДЛО закладалося в тарифи за ціною "Роттердам+".